• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და ბათუმში კიბერდანაშაულისთვის 3 პირი დააკა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, თბილისსა და ბათუმში ერთდროულად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, ჯგუფის მიერ კომპიუტერული სისტემის ხელყოფის ბრალდებით, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია, 3 პირი: 1973 წელს დაბადებული ა.ს. , 1984 წელს დაბადებული ვ.ე. და 1971 წელს დაბადებული მ.წ. დააკავა, ხოლო ერთ პირს, უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1990 წელს დაბადებულ ე.მ.-ს ბრალი დაუსწრებლად წარედგინა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა - ე.მ.-მ და ა.ს.-მ მოქალაქეთა პირად მონაცემებში უნებართვოდ შეაღწიეს და სხვადასხვა ანგარიშზე არსებული თანხა, როგორც მათ კუთვნილ ასევე, თანამზრახველების - მ.წ.-ს და ვ.ე.-ს ანგარიშებზე გადარიცხეს
კიბერდანაშაულის შედეგად, ფინანსური ზარალი 24 მოქალაქეს მიადგა, რაც 9 000 ლარს აღემატება.
პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 3 პირი დააკავა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 286-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და ,,ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 3 people for cybercrime in Tbilisi and...
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions conducted at the same time in Tbilisi and Batumi detained 3 persons: A.S. (DoB 1973), V.E. (DoB 1984) and M.Ts. (DoB 1971) while a citizen of a foreign country, E.M. (DoB 1990) was charged in absentia for tampering with the computer system, committed in group with the purpose of receiving financial benefits.
The committed envisions up to 7 years of imprisonment.
The investigation established that the defendants - E.M. and A.S. gained access to the personal data of citizens without permission and illegally transacted their funds to their accounts or accounts belonging to them and those of accomplices - M.S. and V.E.
As a result, 24 citizens suffered financial losses that exceed 9,000 GEL.
As a result of the investigation, the police arrested 3 people.
The investigation is being conducted according to Article 286, sub-paragraphs "A" and "B" of the Criminal Code of Georgia.