• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და რეგიონებში ნარკოდანაშაულისთვის 24 პირი დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და რეგიონებში ნარკოდანაშაულისთვის 24 პირი დააკავა, მათ შორის 18 ნარკორეალიზატორია
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის, შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებები და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 24 პირი დააკავეს.
ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაციის, უკანონო გასაღების მცდელობისა და უკანონო რეალიზაციის მომზადების ბრალდებით, თბილისსა და რეგიონებში, მათ შორის ფონიჭალის დასახლებაში, დაკავებულია 18 ნარკორეალიზატორი: 1975 წელს დაბადებული ა.გ., 1990 წელს დაბადებული ფ.ა., 1999 წელს დაბადებული ა. ა., 1998 წელს დაბადებული ჟ.ს., 1999 წელს დაბადებული მ.კ., 2003 წელს დაბადებული ლ.მ., 2001 წელს დაბადებული ვ.ბ., 1979 წელს დაბადებულ გ.თ., 2001 წელს დაბადებული ვ.ს., 1982 წელს დაბადებული გ.ჩ., ძმები - 2001 წელს დაბადებული ჯ.ჯ. და 2004 წელს დაბადებული ჯ.ჯ., 1973 წელს დაბადებული პ.ბ., 1997 წელს დაბადებული ნ.ს., 2003 წელს დაბადებული მ.ე., 1967 წელს დაბადებული ბ.ფ., 1999 წელს დაბადებული დ. მ., 1981 წელს დაბადებული რ.მ.
სამართალდამცველებმა ნარკოტიკების უკანონო გასაღების ბრალდებით დაკავებული პირებისგან, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა. პოლიციამ ნივთმტკიცების სახით ამოიღო ნარკორეალიზაციისთვის ბრალდებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკული საშუალებები. ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკების უკანონო გასაღების შედეგად მიღებული თანხა.
ამასთანავე, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, თბილისსა და ბათუმში ერთდროულად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 3 პირი დააკავეს.
1977 წელს დაბადებული უკრაინის რესპუბლიკის მოქალაქე ო.ა. დაკავებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისათვის.
1986 წელს დაბადებული რუსეთის ფედერაციის ორი მოქალაქე - ი.ლ. და ი.პ. კი სამართალდამცველებმა დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
პოლიციამ, დაკავებულების ავტომანქანის და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო ნახევარ კილოზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“.
გარდა ამისა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისათვის დაკავებულია 3 პირი: 1976 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა მძიმე დანაშაულისთვის ნასამართლევი ე.ბ., 1995 წელს დაბადებულ ა.ს. და 1970 წელს დაბადებული რ. ნ.
სამართალდამცველებმა, თბილისსა და რეგიონებში ჩატარებული კომპლექსური საპოლიციო ღონისძიებების ფარგლებში, ნარკოტიკების ინტერნეტით უკანონო გასაღების ფაქტებიც აღკვეთეს და ყაზახეთის რესპუბლიკის 3 მოქალაქე დააკავეს. ჩატარებული ფარული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად დადგინდა, რომ ნარკოტიკების გასაღებისთვის ბრალდებული პირები ჩართული იყვნენ ინტერნეტით ნარკოტიკების რეალიზაციის სქემაში. მათი პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკისას ამოღებულ იქნა 2 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ და ნახევარ კილოგრამზე მეტი ფსიქოტროპული საშუალება „კეტამინი“. ისინი, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, სხვადასხვა ადგილზე ათავსებდნენ ნარკოტიკებს და აღნიშნული ლოკაციების ადგილმდებარეობის ფოტოგადაღებას ახდენდნენ, შემდეგ კი სამალავების ადგილმდებარეობის შესახებ ინფორმაციას შემკვეთებს აწვდიდნენ.
სამართალდამცველებმა ბათუმში დააკავეს პირი, რომლის მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილიდან ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება „ბუპრენორფინის“ შემცველი 490 აბი „სუბუტექსი“. პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისათვის დააკავა კიდევ 2 პირი, რომელთაგან ერთ-ერთი - წარსულში სხვადასხვა მძიმე დანაშაულისთვის არის ნასამართლევი.
მთელი ქვეყნის მასშტაბით ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებულების მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, ასევე, დაკავებულების პირადი, ავტომანქანის და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულ იქნა სარეალიზაციოდ გამზადებული დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკები და ფსიქოტროპული საშუალებები: „ჰეროინი“, „კოკაინი“, „ალფა პვპ,“ „კეტამინი“ და „სუბუტექსი.“
განსაკუთრებით დიდი და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების მომზადების, გასაღების, გასაღების მცდელობის, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260-ე, 273-ე, 18-260-ე და 261-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS ARRESTED 24 PEOPLE FOR DRUG CRIMES IN TBILISI A...
THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS ARRESTED 24 PEOPLE FOR DRUG CRIMES IN TBILISI AND REGIONS, INCLUDING 18 DRUG DEALERS
As a result of operational search measures and investigative activities, the employees of the Ministry of Internal Affairs’ Central Criminal Police Department's Main Division for Combating Illegal Drug Trafficking, Tbilisi Police Department, Patrol Police Department, Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department, Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, Shida Kartli Police Department and Ajara Police Department, arrested 24 people for drug crime.
18 drug dealers have been arrested in Tbilisi and the regions, including in the Fonichala settlement, on charges of illegal sale of drugs and preparation for illegal sales: A.G., born in 1975, F.A., born in 1990, A., born in 1999. A., born in 1998 Zh., born in 1999 M.K., born in 2003 L.M., born in 2001 V.B., born in 1979 G.T., born in 2001 V.S. , G.C., born in 1982, brothers - J.J., born in 2001. and JJ born in 2004, PB born in 1973, NS born in 1997, ME born in 2003, BF born in 1967, D. born in 1999. M., born in 1981 R.M.
Crimes are punishable by up to 20 years or life imprisonment.
On the basis of the judge's ruling, the law enforcement officers made control purchases of drugs from persons arrested on the charge of illegal possession of drugs several times and made secret audio-video recording of said purchases. The police seized as evidence the narcotics illegally sold by the defendants for drug sales. Also, the amount obtained as a result of the illegal sale of drugs was recovered.
In addition, as a result of operational measures and investigative actions conducted simultaneously in Tbilisi and Batumi, the employees of the main division of the Central Criminal Police Department for the fight against illegal drug trafficking arrested 3 persons.
Born in 1977, citizen of the Republic of Ukraine O.A. He is arrested for the illegal purchase and possession of a particularly large amount of narcotic drugs.
Two citizens of the Russian Federation born in 1986 - I.L. and I.P. The law enforcement officers arrested them on the charge of illegal purchase and storage of a large amount of narcotic drugs.
During the search of the car and apartment of the arrested, the police seized more than half a kilo of cocaine as evidence.
In addition, 3 persons were arrested for the illegal acquisition and possession of a particularly large amount of narcotic drugs and psychotropic substances: EB born in 1976, convicted of various serious crimes in the past, A.S. born in 1995. and R. born in 1970 N.
The law enforcers, within the framework of the complex policing measures conducted in Tbilisi and the regions, also prevented the facts of illegal distribution of drugs through the Internet and arrested 3 citizens of the Republic of Kazakhstan.
As a result of the conducted covert operative-investigative measures, it was determined that the persons accused of drug trafficking were involved in the scheme of selling drugs on the Internet.
During the search of their personal and residential apartments, up to 2 kilograms of narcotic drug "cocaine" and more than half a kilogram of psychotropic drug "ketamine" were seized. For the purpose of further sale, they placed drugs in different places and photographed the location of said locations, and then provided information about the location of hiding places to the customers.
Law enforcement officers arrested a person in Batumi, whose narcotic drug "Buprenorphine" containing 490 pills "Subutex" was taken as evidence from the car he was driving. The police arrested 2 more persons, one of whom has been convicted of various serious crimes in the past, for the illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotic drugs and psychotropic substances.
As a result of operational and investigative measures conducted throughout the country, large and especially large quantities of narcotics and psychotropic substances prepared for sale were seized as evidence from the locations indicated by the defendants, as well as during the search of the personal, car and residential houses of the detainees: "Heroin", "Cocaine", "Alpha PVP," "Ketamine," and "Subutex."
Investigating the facts of illegal purchase and storage of narcotic drugs in especially large quantities, and the preparation of drugs, as well as illegal purchase and storage of psychotropic substances in accordance with 260, 19-260, 273, 18- of the Criminal Code of Georgia is being conducted under Articles 260 and 261.