• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული ო.ჯ., ყაჩაღობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული თბილისში, ხუდადოვის ქუჩაზე მდებარე, „საქართველოს ფოსტის“ კუთვნილ სავაჭრო ჯიხურში შეიჭრა, 6200 ლარი გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ო.ჯ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავეს.

• Ministry of Internal Affairs solved the fact of robbery in Tbilisi
The officers of Didube-Chugureti Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities on the fact of robbery detained in Tbilisi O.J. (DoB: 1978). The crime committed by him envisages imprisonment from 5 to 7 years in length.
The investigation established that the offender broke into the booth of the “Georgian Post”, stole 6200 GEL and managed to escape from the scene. Law enforcers detained O.J. in several days after the crime.