• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ტყიბულში მომხდარ დაჭრაში ბრალდებული პირი თბილისში და...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ტყიბულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარ სამმართველოსთან ერთად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1970 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი კ.რ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს. მას ბრალად დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობა ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 7 ივლისს, ტყიბულში, გელათის ქუჩაზე, წარსულში არსებული უთანხმოების გამო მომხდარი ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, ნაცნობი - 1987 წელს დაბადებული ა.ფ. სანადირო თოფიდან გასროლით დაჭრა. ამის შემდეგ კ.რ. შემთხვევის ადგილიდან მეგობრის - 1974 წელს დაბადებული ზ.ს.-ის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანით მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კ.რ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში, თბილისში, ბრალდებულის სახით დააკავეს. კ.რ.-ის მეგობარი - ზ.ს. კი დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით, მომხდარიდან მალევე, პოლიციის მიერ ტყიბულში იქნა დაკავებული.
დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლის 1-ლი ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person in Tkibuli for wounding that to...
The officers of Tkibuli Police Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities carried out along with Gldani-Nadzaladevi Police Main Division of Tbilisi Police Department, detained previously convicted K.R. (DoB 1970) on the basis of the relevant court decision for the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances.
The investigation established that on July 7 of the current year the accused shot A.P. (DoB 1987) with a shotgun in Tkibuli, on Gelati Street during the conflict related to the dispute which existed between the parties in the past and fled from the place of crime in a vehicle owned by his friend – Z.S. (DoB 1974).
The wounded person was transferred to the hospital where he was rendered medical aid. The victim’s health condition is satisfactory at the moment.
As a result of operative-search and investigative activities the law enforcers arrested K.R. few days after the incident, he was arrested as an accused person in Tbilisi. Friend of K.R. - Z.S. was also detained shortly after the incident by the police in Tkibuli for non-reporting the crime.
The investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances and non-reporting the crime under articles 19-109, Part I, Subparagraph “B” and Article 376, Part II envisaged by the Criminal Code of Georgia.