• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული ო.რ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და გადაზიდვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ო.რ. თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის მონაკვეთზე იმ დროს დააკავეს, როცა მას საკუთარი ავტომანქანით უკანონო იარაღი გადაჰქონდა. პოლიციამ, ბრალდებულის ავტომანქანის ჩხრეკისას, 2 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 3 მჭიდი და ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 1000-მდე საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და გადაზიდვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-5 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs seized illegal firearm and ammunition – one person ...
The officers of the Main Division for the Fight against Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained O.R. (DoB 1973) for illegal purchase-keeping and transporting of firearms.
Law enforcers detained O.R. on Tbilisi-Senaki-Leselidze Highway while transporting illegal firearms by vehicle. During the search activities held in detainee’s vehicle police officers seized 2 automatic weapons with three cartridges and up to 1000 magazines as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and transporting of firearms, article 236, III and V parts envisaged by the Criminal Code of Georgia.