შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, ბორჯომში, წყალტუბოსა და ლენტეხის მუნიციპალიტეტებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს. სამართალდამცველებმა წარსულში ნასამართლევი 3 პირი დააკავეს: 1964 წელს დაბადებულ, ჯ.პ.-ს ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვაში ედება, ხოლო 1991 წელს დაბადებულ ზ.კ. და 1982 წელს დაბადებული გ.ღ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვასა და ტარებაში არიან ბრალდებული.
იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ლენტეხის მუნიციპალიტეტში ბრალდებული ჯ.პ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს: „ნაგანის“ სისტემის რევოლვერი, კალაშნიკოვის სისტემის „აკს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, „კარაბინის“ სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, გლუვლულიანი თოფი, მჭიდი და 914 საბრძოლო ვაზნა.
ქუთაისის პოლიციის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, წარსულში ნასამართლევი ზ.კ. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს. პოლიციამ, აღნიშნული ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო კალაშნიკოვის სისტემის „აკ-45“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 9 საბრძოლო ვაზნა.
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბორჯომში, გრიგოლ რობაქიძის ქუჩაზე, ბრალდებული გ.ღ.-ის პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღეს „ჩეზეს“ სისტემის პისტოლეტი და მჭიდი.

• Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition - 3 persons ...
As a result of operative-investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Borjomi, Tskaltubo and Lentekhi municipalities at different times. Law enforcers arrested 3 people convicted in the past: J.P. (DoB 1964) is accused of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, Z.K. (DoB1991) and G.G. (DoB1982) are charged with illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition.
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department, as a result of search activities held in J.P’s place of residence seized the following firearms: “Nagan” revolver, AKS automatic weapon, smoothbore rifle, cartridge and 914 magazines.
The officers of Kutaisi City Police Department arrested previously convicted Z.K. who was stopped by the law enforcers while driving a vehicle on the territory of Tskaltubo municipality. During the search of the vehicle, the police seized Kalashnikov AK-45 automatic firearm, cartridge and magazines as evidence.
The officers of Borjomi Police Division of Samtskhe-Javakheti Police Department, as a result of operative and investigative activities, seized C.Z. pistol with a cartridge from G.G. on Grigol Robakidze Street in Borjomi during the personal search.
The facts of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition are being investigated under Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.