• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღის შეძენა-შენახვა-ტარების ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღის შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული მ. ტ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა ტარების ბრალდებით, თბილისი-წითელი ხიდის საავტომობილო გზაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად ამოიღეს: ქარხნული წესით დამზადებული, „NORINCO MODEL 213“ მოდელის პისტოლეტი, ასევე, ამავე იარაღისათვის განკუთვნილი, ქარხნული წესით დამზადებული 8 ცალი ვაზნა. ხოლო, მისი კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია: ტოკარევის „TT” კონსტრუქციის პისტოლეტი, და ამავე იარაღისათვის განკუთვნილი, 8 ცალი საბრძოლო ვაზნა.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილით.

• Ministry of Internal Affairs Detained 1 Person for Illegal Purchasing-Keeping an...
Ministry of Internal Affairs Detained 1 Person for Illegal Purchasing-Keeping and Carrying of Firearms
As a result of operative-investigative activities carried out by the officers of the Main Division for the Fight against Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, M.T. (DoB 1981) was arrested. The mentioned person was detained on Tbilisi-Red Bridge highway for illegal purchase, keeping and carrying of firearms.
During the personal search of the detainee, the law enforcers seized: "NORINCO MODEL 213" pistol, as well as 8 cartridges for the same weapon. As a result of the search held in detainee’s vehicle, Tokarev "TT" pistol awith 8 ammunition cartridges for the same weapon have been seized as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and carrying of firearms under Article 236, Parts III and IV of the Criminal Code of Georgia.