• შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის თანა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის თანამშრომლებმა ნარკოდანაშაულისთვის ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე - 1991 წელს დაბადებული ს.ა. საბაჟო-გამშვები პუნქტი "წითელი ხიდის" კონტროლის ზონაში დააკავეს.
დაკავებულს ბრალი ედება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანაში.
დანაშაული 15- დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია ორ შეკვრად დაფასოებული 119,21 გრამი ნარკოტიკული საშუალება “მეტადონი”.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs and Revenue Service of the Ministry of Finance deta...
Ministry of Internal Affairs and Revenue Service of the Ministry of Finance detained one person for drug-related crime
Officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Customs Department under the Revenue Service of the Ministry of Finance, as a result of jointly held operative and investigative activities detained Azerbaijani citizen – S.A. (DoB 1991) at the “Red Bridge” control zone.
Detainee is accused of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and smuggling on the territory of Georgia.
Committed crime envisages from 15 to 20 or lifetime imprisonment.
During the personal search of the detainee, law enforcement officers seized as evidence two packages of “Methadone” drug, weighing 119,21 gr.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and smuggling on the territory of Georgia, article 260, VI part, sub-paragraph “A” and article 262, IV part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.