• შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის თანამშრომელმა მსოფლიო რეკორდი დაამყა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელმა, ირაკლი როსტომაშვილმა აზიდვებში ახალი მსოფლიოს რეკორდი დაამყარა და გინესის სარეკორდო შედეგი კიდევ ერთხელ დააფიქსირა.
60 სმ პლათფორმიდან 1 წუთის განმავლობაში შეასრულა აზიდვების 124 მოძრაობა. მისი ახალი რეკორდი საქართველოს რეკორდების ფედერაციამ დააფიქსირა და უახლოეს დღეებში აღნიშნული შედეგი გინესის მსოფლიო რეკორდების ფედერაციის ოფისში გაიგზავნება.
ირაკლი როსტომაშვილისთვის სხვადასხვა სტილით აზიდვებში დამყარებული რიგით მეოთხე მსოფლიო რეკორდია და შესულია გინესის რეკორდების წიგნში.
დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლის სარეკორდო გამოსვლა ტექნიკურ-მატერიალური ბაზით უზრუნველყო შინაგან საქმეთა სამინისტრომ.

• Security police officer of the Ministry of Internal Affairs set a world record
Irakli Rostomashvili, the employee of Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, set a new world record in push-ups and set a Guinness record once again.
He performed 124 push-ups from the 60 cm platform for 1 minute. His new record was recorded by the Federation of Georgian Records, and in the next few days the mentioned result will be forwarded to the office of the Guinness World Records Federation.
For Irakli Rostomashvili, it is the fourth world record in a row in different styles of push-ups and is included in the Guinness Book of Records.
The record performance of the employee of the Security Police Department was provided with the technical and material base of the Ministry of Internal Affairs.