შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთი ამოცანაა ადამიანის უფლებებისა და თავისუფლებების დაცვა, განურჩევლად სქესის, რელიგიური კუთვნილების, სექსუალური ორიენტაციის, გენდერული იდენტობის, პოლიტიკური შეხედულების და სხვა ნიშნისა.
გავრცელებული ინფორმაციით, 2019 წლის 8, 9 და 10 ნოემბერს თბილისსა და ბათუმში მდებარე რამდენიმე კინოთეატრში მხატვრული ფილმის - „და ჩვენ ვიცეკვეთ“ (And Then We Danced) პრემიერა იმართება. ასევე, საზოგადოების გარკვეული ჯგუფების მხრიდან ვრცელდება განცხადებები კინოჩვენების ხელშემშლელი ღონისძიებების შესახებ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო უზრუნველყოფს, როგორც საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის დაცვას, ასევე, თითოეული ადამიანის გამოხატვის თავისუფლებას, რომელიც არ სცდება კანონით დასაშვებ ფარგლებს.
მოვუწოდებთ ყველას, დაიცვან კანონის მოთხოვნები. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პოლიცია იმოქმედებს საკუთარი მანდატის ფარგლებში და სამართალდარღვევის თითოეული ფაქტი დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.

One of the responsibilities of the Ministry of Internal Affairs is to protect human rights and freedoms, regardless of person’s sex, religious beliefs, sexual orientation, gender identity, political views or other signs.
According to the current information, on November 8, 9 and 10, 2019, the premiere of the movie “And Then We Danced” will take place in several cinemas in Tbilisi and Batumi. Besides, some public groups announced possible actions to hinder the movie-show.
Ministry of Internal Affairs will ensure public safety and order on the ground, as well as freedom of expression of each person, which does not go beyond the limits prescribed by the legislation.
Ministry of Internal Affairs urges everyone to obey the requirements of the law. Otherwise, the police will act within its mandate and any case of violation of the law will be precluded immediately.