8 ნოემბერს, თბილისსა და ბათუმში, 6 კინოთეატრში დაგეგმილ​ი ყველა კინოჩვენება დაანონსებული დროის შესაბამისად გაიმართა. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ფილმის ჩვენებისას საპროტესტო აქციების დროს მომხდარ ინციდენტებთან დაკავშირებით 4 ფაქტზე დაიწყო გამოძიება.
თბილისში, კინოთეატრი "ამირანის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, მოქალაქე ანა სუბელიანის ჯანმრთელობის დაზიანების ფაქტზე გამოძიება გრძელდება. პოლიციამ აღნიშნული ქმედების ჩამდენი პირის ვინაობა შემთხვევის ადგილზევე დაადგინა და 1984 წელს დაბადებული შ.შ. ბრალდებულის სახით დააკავა.
ასევე თბილისში, მერაბ კოსტავას გამზირზე, დავით ბერძენიშვილის მიმართ განხორციელებულ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით მიმდინარეობს.
პოლიციელებზე განხორციელებული თავდასხმის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლით დაიწყო. ინციდენტების დროს დაშავდა ორი სამართალდამცველი, რომლებსაც საავადმყოფოში შესაბამისი მკურნალობა ჩაუტარდათ.
რაც შეეხება, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ბალანსზე არსებული ავტომობილის დაზიანების ფაქტს, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, თბილისსა და ბათუმში, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე (სამართალდამცავი ორგანოს თანამშრომლის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობა) და 166-ე (ხულიგნობა) მუხლებით გათვალისწინებული სამართალდარღვევის ფაქტებზე სულ დაკავებულია 27 პირი, მათ შორის 24 - თბილისში, 3 - ბათუმში.
სამართალდამცველები აგრძელებენ ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებებს. კანონდამრღვევი პირების დადგენისა და შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირების მიზნით მიმდინარეობს ინციდენტების ამსახველი ფოტო-ვიდეო მასალების დამუშავება.
როგორც 8 ნოემბერს, ასევე, მომდევნო დღეებში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო უზრუნველყოფს საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის დაცვას.

On November 8, in 6 cinemas of Tbilisi and Batumi, screening of all movies ran as scheduled. The Ministry of Internal Affairs launched investigation on 4 cases related to the incidents, which took place during the demonstration in parallel to movie screening.
Investigation is ongoing regarding the fact of bodily injury to citizen Ana Subeliani, that occurred in Tbilisi, on the adjacent territory of the cinema “Amirani”. The police identified the person committing the mentioned crime on the spot and detained as an accused Sh.Sh. born in 1984
On the fact of assault on David Berdzenishvili, on Merab Kostava Avenue, Tbilisi investigation was commenced under the Article 126 of the Criminal Code of Georgia.
The investigation was commenced on the fact of assault on police officers under the Article 3531 of the Criminal Code of Georgia. Two law-enforcement officers were injured during the incident, who received respective treatment at the hospital.
As regards the damage inflicted to a vehicle belonging to the Ministry of Internal Affairs, the investigation is ongoing under the Article 187 of the Criminal Code of Georgia.
Overall 27 persons are detained by the Ministry of Internal Affairs in Tbilisi and in Batumi for committing offences prescribed by the Article 173 (Non-compliance with a lawful order or demand of a law-enforcement officer) and the Article 166 (Disorderly conduct) of the Administrative Offences Code of Georgia, among them 24 persons are detained in Tbilisi and 3 persons – in Batumi.
Law-enforcement officers continue to conduct operational-investigative activities. Video and photo materials depicting incidents are being studied with the aim of identifying offenders and ensuring respective legal response.
As on November 8 as well as in the coming days the Ministry of Internal Affairs will ensure the public safety and order.