შინაგან საქმეთა სამინისტრო, გუმათში შეკრებილ ნამახვანჰესის მშენებლობის მოწინააღმდეგე მოქალაქეებს მოუწოდებს, დაიცვან კანონის მოთხოვნები და შეინარჩუნონ სიმშვიდე. პოლიცია იმოქმედებს მისთვის მინიჭებული მანდატის ფარგლებში და რეაგირებას მოახდენს კანონდარღვევის ნებისმიერ ფაქტზე.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე და მოვლენების ხელოვნურად ესკალაციის თავიდან არიდების მიზნით, რიონის ხეობაში მობილიზებული არიან და საზოგადოებრივ წესრიგს იცავენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ მოუწოდებს შეკრებილებს, დაემორჩილონ პოლიციის კანონიერ მოთხოვნებს და არ გასცდნენ გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს.

The Ministry of Internal Affairs calls on the citizens opposing the construction of Namakhvani HPP in Gumati village to follow the requirements of the law and stay calm. The police will act within the frames of its mandate and respond to any violation of the law.
Due to safety reasons and in order to avoid the artificial escalation of the events, employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in the Rioni gorge to ensure public order.
The Ministry of Internal Affairs once again calls on those gathered to follow the rightful demands of the police and not to exceed limits prescribed by the law.