შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტმა მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ დაშტაფაში მდებარე N52-ე საარჩევნო უბანში მომხდარ დაპირისპირების ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით დაიწყო.
გამოძიებით დგინდება, რომ აღნიშნულ საარჩევნო უბანში, 1960 წელს დაბადებულ გ.რ.-ს და 1989 წელს დაბადებულ ე.მ.-ს შორის სიტყვიერი შელაპარაკება ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა, რა დროსაც არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა გ.რ.-მ დანის გამოყენებით ე.მ.-ს მუცლის არეში დაზიანება მიაყენა. ფიზიკური დაპირისპირების დროს დაზიანებები მიიღო თავად გ.რ.-მაც.
პოლიციის მიერ ამ ეტაპზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, იდენტიფიცირებულია დაპირისპირებაში მონაწილე ყველა პირი, ჩატარებულია მოწმეთა გამოკითხვები.
ტარდება ყველა საჭირო საპროცესო და საგამოძიებო ღონისძიება, რის შემდეგაც მოხდება აღნიშნული ქმედების ჩამდენი პირის ბრალდებულის სახით დაკავება.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით გრძელდება.

Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs launched an investigation under Article 117 of the Criminal Code of Georgia with regard to the fact of confrontation that took place at the polling station located in Dashtapa village, Marneuli municipality.
The investigation established that the verbal argument between G.R. (DoB 1989), and E.M. (DoB1987) resulted in physical confrontation at the mentioned polling station, in the course of which G.R., who was in an unsober condition, inflicted an injury in belly area with a knife to M.R. During the physical confrontation the offender – G.R. also received injuried.
As a result of the current operative-investigative activities carried out by the police, all individuals involved in confrontation were identified and witnesses interrogated.
All necessary procedural and investigative activities are being conducted after completion of which, person responsible for the mentioned crime will be taken under arrest.
The investigation on the fact of inflicting severe health injury on purpose is in progress under Article 117 of the Criminal Code of Georgia.