შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს უფროსი დეტექტივის, პოლიციის უფროსი ლეიტენანტის - 1985 წელს დაბადებული ოთარ ღვინაშვილის გარდაცვალების გამო და თანაუგრძნობს გარდაცვლილის ოჯახს, თანამშრომლებსა და ახლობლებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს უფროსი დეტექტივი, პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი ოთარ ღვინაშვილი საგარეჯოში, ერთ-ერთი მრავალბინიანი საცხოვრებელი კორპუსის ეზოდან სროლის შესახებ მიღებულ გამოძახებაზე კოლეგასთან ერთად გამოცხადდა.
თავდამსხმელმა პოლიციელებს ერთ-ერთი საცხოვრებელი ბინიდან ცეცხლი გაუხსნა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი, ოთარ ღვინაშვილი გარდაიცვალა.
საგარეჯოში მომხდარის შედეგად გარდაცვლილია პოლიციის თანამშრომელი, 4 მოქალაქე და ასევე, თავდამსხმელი.
სხეულის სხვადასხვა დაზიანება მიიღო ხუთმა პირმა. გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე და 236-ე მუხლებით გრძელდება.

The Ministry of Internal Affairs expresses deepest sorrow over the death of Otar Gvinashvili, the Senior Detective of Sagarejo Police Division of Kakheti Police Department, Senior police Lieutenant, (DoB 1985) and condoles to the family, colleagues and relatives of the deceased.
Senior Detective of Sagarejo Police Division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, police Senior Lieutenant Otar Gvinashvili, along with his colleague responded to the call received with regards to shooting from one of the multi-apartment residential buildings in Sagarejo and arrived at the scene.
The attacker opened fire to the direction of the police officers from one of the residential apartments. Otar Gvinashvili, the Senior Lieutenant of police was killed as a result of the sustained wounds.
In the course of the incident in Sagarejo, one police officer, 4 citizens and the attacker are deceased.
Five persons received various body injuries. The investigation is in progress under Articles 109 and 236 of the Criminal Code of Georgia.