შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები თბილისში, პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით მობილიზებული არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
მოვუწოდებთ აქციის მონაწილეებს, არ გასცდნენ შეკრების და გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს. ამასთანავე, ვაფრთხილებთ აქციის ორგანიზატორებს და მონაწილეებს, არ დაუშვან ძალადობისკენ მოწოდებები და უზრუნველყონ, რომ აქციამ არ მიიღოს ძალადობრივი ხასიათი.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო უზრუნველყოფს საზოგადოებრივი წესრიგის და უსაფრთხოების დაცვას. სამართალდარღვევის ფაქტებზე სამინისტრო ყველა შესაბამის ზომას მიმართავს და კანონის ფარგლებში სამართლებრივ რეაგირებას მოახდენს.

Employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in connection with the manifestation taking place near the Parliament building in Tbilisi to protect public order.
We call on the participants of the protest not to exceed the limits defined by the law on freedom of assembly and expression. Herewith, the agency warns the rally organizers to refrain from calls for violence and ensure that the demonstration remains peaceful.
The Ministry of Internal Affairs ensures protection of public order and safety. The Ministry will apply all appropriate measures with regards to the facts of violation of the law and take legal action in accordance of the acting legislation.