შინაგან საქმეთა სამინისტრო, როგორც მართლწესრიგის დაცვაზე პასუხისმგებელი უწყება, მუდმივ რეჟიმში ახორციელებს დანაშაულის პრევენციაზე ორიენტირებულ ღონისძიებებს.
უწყების სხვადასხვა დანაყოფთან ერთად, საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანად განხორციელებაში ძალიან მნიშვნელოვანია მართლწესრიგის ოფიცრის როლი, რომლის კომპეტენციაში არაერთ მნიშვნელოვან მიმართულებასთან ერთად შედის: ინფორმაციის შეგროვება, სისტემატიზაცია და პირველადი დამუშავება.
მართლწესრიგის ოფიცრები, მინიჭებული მანდატის ფარგლებში, მუდმივ კომუნიკაციაში არიან თავიანთ სამოქმედო არეალში მცხოვრებ მოქალაქეებთან და ახორციელებენ ინფორმაციის შეგროვებას, სისტემატიზაციას და პირველად დამუშავებას.
სწორედ აღნიშნული უფლება-მოვალეობების განხორციელების მიზნით, მიმდინარე წლის 14, 15, 16 მარტს მართლწესრიგის ოფიცრები ბაგებში მდებარე სტუდქალაქის ტერიტორიაზე არსებულ საცხოვრებელ კორპუსებში იმყოფებოდნენ და გეგმიურ საქმიანობას აწარმოებდნენ.
სტუდენტური ქალაქის ტერიტორიაზე მდებარეობს ხუთი საცხოვრებელი კორპუსი, სადაც სხვადასხვა ასაკის, პროფესიის და რეგიონის წარმომადგენლები ცხოვრობენ.
საერთო ჯამში ტერიტორიაზე დაახლოებით 1500 ადამიანია დასახლებული, რომელთა შორის მხოლოდ 20% -ია სტუდენტი.
გვსურს, აღვნიშნოთ, რომ ვიზიტის განხორციელებისას, მართლწესრიგის ოფიცრებთან კომუნიკაციის დროს, ადგილობრივ მოსახლეობას რაიმე სახის პროტესტი არ გამოუხატავს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მოუწოდებს ყველა პირს, ახალგაზრდულ მოძრაობებს, არასამთავრობო ორგანიზაციებსა თუ პოლიტიკურ პარტიებს, სხვადასხვა ინტერესის გამო, თავი შეიკავონ გადაუმოწმებელი ინფორმაციის გავრცელებისა და პოლიციის მიზანმიმართული დისკრედიტაციისგან.

The Ministry of Internal Affairs, as the agency responsible for maintaining the rule of law, implements measures focused on crime prevention on the regular basis.
The role of a law enforcement officer is utterly important in the effective implementation of police activities together with various departments of the agency- the competence of which includes information collection, systematization and initial processing along with a number of important directions;
Law enforcement officers, within the framework of the assigned mandate, are in constant communication with citizens living in their operational area and carry out information collection, systematization and initial processing.
In order to carry out the mentioned duties and responsibilities, on March 14, 15, 16 of the current year, law enforcement officers visited the dormitory residential buildings in Bagebi and conduced scheduled activities.
There are five residential buildings in the territory of the student city, where representatives of different regions, professions and ages reside.
In total, up to 1,500 people reside in the area, among whom only 20% are students.
We would like to note that during the visit and communication with the law enforcement officers, the local population did not demonstrate any form of protest.
The Ministry of Internal Affairs calls on all individuals, youth movements, non-governmental organizations and political parties to refrain from disseminating unverified information, which is deliberately discrediting the police due to various interests.