შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიერ ონის მუნიციპალიტეტში მიმდინარე სამაშველო ღონისძიების შედეგად, სტიქიის ზონაში მყოფი 70-მდე მოქალაქე უსაფრთხო ტერიტორიაზეა გადაყვანილი.
სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენების მიერ უკვე განხორციელდა 3 ფრენა და ადგილზე სამაშველო ღონისძიება კვლავ გრძელდება.
სტიქიის ადგილზე, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები, იოსებ ჭელიძე და გიორგი ბუთხუზი, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თეიმურაზ მღებრიშვილი იმყოფებიან და სამაშველო ღონისძიებას ხელმძღვანელობენ.
ღონისძიებაში ჩართულია სასაზღვრო პოლიციის 2 ვერტმფრენი, სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები, საპოლიციო დანაყოფების თანამშრომლები და ყველა შესაბამისი სახელმწიფო უწყების წარმომადგენელი.

As a result of the ongoing rescue operation in Oni municipality, conducted by the employees of the Ministry of Internal Affairs, approximately 70 citizens in the disaster area have been transferred to a safe venue.
Border police helicopters have already performed 3 flights and the rescue operation is still in progress.
Deputy Ministers of Internal Affairs, Ioseb Chelidze and Giorgi Butkhuzi, Head of the Emergency Situations Management Service - Teimuraz Mghebrishvili are at the site of the affected zone and lead the rescue operation.
2 helicopters of the border police, fire-rescuers of the Emergency Situations Management Service of the Ministry, employees of police units and representatives of all relevant state agencies are involved in the operation.