შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს, აჭარის რეგიონში, ქედის მუნიციპალიტეტში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქედის რაიონული სამმართველოს უბნის უმცროსი ინსპექტორის თემურ ბარამიძის გარდაცვალების გამო. თემურ ბარამიძე ქედის მუნიციპალიტეტის სოფელ წონიარისში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, მეწყერის ჩამოწოლის შედეგად გარდაიცვალა.
ამავე რეგიონში, ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ თხილვანაში, ჩამოწვა ზვავი და მოიყოლა ორი ადამიანი, რის შედეგადაც გარდაიცვალა ერთი ადამიანი, მეორე კი უსაფრთხო ადგილას არის გადაყვანილი.
სტიქიის ადგილზე იმყოფებიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის წარმომადგენლები, ასევე, მობილიზებულია შესაბამისი ტექნიკა და აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს სამუშაოები.
სტიქიაა, ასევე, დასავლეთ საქართველოს კიდევ რამდენიმე რეგიონში, სადაც შესაბამისი სამსახურები, მათ შორის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფია მობილიზებული.

The Ministry of Internal Affairs expresses profound sorrow over the death of Temur Baramidze - junior inspector of Keda police division of Ajara Police Department of the Ministry of Internal Affairs. Temur Baramidze died as a result of a landslide that hit his home in the village of Tsoniarisi, located in the Keda municipality of Adjara region.
In the same region, in the village of Tkhilvana of Khulo municipality, an avalanche hit two people, as a result of which one person died, and the other was transferred to a safe area.
Representatives of various departments of the Ministry of Internal Affairs are at the site of the disaster, appropriate equipment has been mobilized and appropriate activities are being carried out intensively.
Natural disaster also hit several other regions of Western Georgia, where relevant services, including various units of the Ministry of Internal Affairs, are mobilized.