საკანონმდებლო ორგანოს მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქცია გასცდა შეკრებისა და მანიფესტაციის კანონით დადგენილ ნორმებს და მიიღო ძალადობრივი ხასიათი.
აქციის მონაწილეებმა დააზიანეს პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე განთავსებული დამცავი ჯებირი.
სამართალდამცველების არაერთი მოწოდების მიუხედავად, აქციის მონაწილეები არ ემორჩილებიან პოლიციის კანონიერ მოთხოვნებს.
საზოგადოებრივი წესრიგის აღდგენის მიზნით შინაგან საქმეთა სამინისტრომ კანონმდებლობით გათვალისწინებული სპეციალური საშუალებები გამოიყენა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ მოუწოდებს აქციის ყველა მონაწილეს, დაემორჩილონ პოლიციის კანონიერ მითითებებს, არ დაუშვან სიტუაციის ხელოვნურად ესკალაცია, წინააღმდეგ შემთხვევაში სამართალდამცველები გამოიყენებენ კანონით დადგენილ სპეციალურ საშუალებებს.

The manifestation in the vicinity of the legislative body went beyond the norms established by the law on peaceful assembly and demonstration and continued in a violent manner.
The participants of the rally damaged the protective iron barrier located near the parliament building.
Despite multiple appeals by the law enforcement officers, the participants of the rally ignored the legal demands of police.
In order to restore public order, the Ministry of Internal Affairs applied special means provided by the legislation.
The Ministry of Internal Affairs once again calls on all participants of the rally to follow the legal instructions of police, not to allow the artificial escalation of the situation, otherwise the law enforcement officers will administer special means defined by law.