პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქცია გასცდა შეკრებისა და მანიფესტაციის კანონით დადგენილ ნორმებს.
სამართალდამცველთა მხრიდან ადგილზე გაკეთებული არაერთი მოწოდებისა, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ოფიციალურად გავრცელებული განცხადებებისა, აქციის წევრები ფიზიკურად უპირისპირდებიან და სიტყვიერ შეურაცხყოფას აყენებენ სამართალდამცველებს. ასევე, მათი მიმართულებით ისვრიან სხვადასხვა სახის საგნებს, რის შედეგადაც დაზიანება მიიღო შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამმა თანამშრომელმა. აქედან ორი სამედიცინო დაწესებულებაშია გადაყვანილი.
ვითარების განმუხტვის მიზნით, პოლიციამ მიმართა კანონით დადგენილ ღონისძიებებს და გამოიყენა სპეციალური საშუალება.
კიდევ ერთხელ მოვუწოდებთ აქციის თითოეულ მონაწილეს, არ განახორციელონ კანონსაწინააღმდეგო ქმედებები და დაემორჩილონ სამართალდამცველთა მითითებებს. წინააღმდეგ შემთხვევაში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო კანონით მისთვის მინიჭებული მანდატის ფარგლებში იმოქმედებს და გამოიყენებს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ იძულების ღონისძიებებს, მათ შორის, „პოლიციის შესახებ“ საქართველოს კანონით გათვალისწინებულ სპეციალურ საშუალებებს.

The manifestation in the vicinity of the Parliament exceeded the norms defined by the Law on Assembly and Manifestation.
Participants of the manifestation physically confronted and verbally insulted the law enforcement officers after numerous calls made by the officers on the spot and the statements issued by the Ministry of Internal Affairs. Herewith, various objects were thrown in their direction, as a result of which three employees of the Ministry of Internal Affairs were injured. Two of them have been transferred to a medical facility.
In order to de-escalate the situation, police resorted to measures established by law and applied special means.
The Ministry of Internal Affairs would like to call on each participant to refrain from illegal actions and follow the instructions of the law enforcement officers. Otherwise, the Ministry of Internal Affairs will act within its mandate defined by the law and resort to coercive measures envisioned by the Georgian legislation, including the special means defined by the Law of Georgia "On Police".