შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები მართლწესრიგის დაცვის მიზნით, მობილიზებულები არიან საქართველოს მასშტაბით, სხვადასხვა ქალაქში გამართული აქციების მიმდებარე ტერიტორიაზე.
რუსთველის გამზირზე, პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციაზე, პროტესტის მონაწილეთა შეკრებიდან უკვე შეინიშნება პროტესტის არაკანონიერად გამოხატვის შემთხვევები.
შეკრებილთა ნაწილი აზიანებს ადგილზე არსებულ ინფრასტრუქტურას, ასევე, აქციის მონაწილეებს თან აქვთ სხვადასხვა სახის, საფრთხის შემცველი ნივთები, რომლებიც შესაძლოა, გასული დღეების მსგავსად, ძალადობრივი ქმედებებისთვის იყოს გამოყენებული.
ვაფრთხილებთ აქციის იმ მონაწილეებს, რომელთა ქმედებები სცდება პროტესტის გამოხატვის კანონით დასაშვებ ფორმებს, შეწყვიტონ კანონსაწინააღმდეგო ქმედებები, პროტესტი გამოხატონ კანონით დასაშვებ ფარგლებში, წინააღმდეგ შემთხვევაში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო გაატარებს კანონით მინიჭებულ შესაბამის ღონისძიებებს. თითოეულ კანონსაწინააღმდეგო ქმედებას, პოლიციის მხრიდან შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება მოჰყვება.

The employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in order to maintain the rule of law throughout Georgia, in the vicinity of the protests held in different cities.
At the protest rally taking place on Rustveli Avenue, in the vicinity of the Parliament, cases of illegal expression of protest can already be observed from the side of rally participants.
Some of the gathered people damage the infrastructure on the ground, herewith, participants of the rally have various dangerous items with them, which may be used for violent actions, similar to the past days practice.
Georgian legislation protects the right to assembly, demonstration and expression, as well as defines the forms of protest in order to protect public order and security.
We warn participants of the rally, whose actions went beyond the forms of protest stipulated by law, to stop illegal actions, protest within the frames defined by law, otherwise, the Ministry of Internal Affairs will take appropriate measures defined by law. Each illegal action will be followed by appropriate legal response from the police.