რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე, წინა დღეების მსგავსად აქციის მონაწილე გარკვეული ჯგუფების მხრიდან მალევე დაფიქსირდა ძალადობრივი ქმედებები, რაც გამოიხატება პარლამენტის წინა შესასვლელთან განლაგებულ საპოლიციო ძალებთან დაპირისპირებაში.
კერძოდ, მოძალადე ჯგუფის წევრები პოლიციის მიმართულებით ისვრიან სხვადასხვა საგნებს, ქვებს, შუშის ბოთლებს და პიროტექნიკას.
ამასთან, სხვადასხვა მედიასაშუალებების მეშვეობით აშკარად ჩანდა, რომ აქციის მონაწილეები აღჭურვილნი არიან სხვადასხვა აკრძალული ნივთებით, რომელსაც აქტიურად იყენებენ პოლიციის წინააღმდეგ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ აქციის დაწყებისთანავე გაავრცელა შესაბამისი მოწოდება ორგანიზატორებისა და აქციის მონაწილეების მიმართ, შეკრება მანიფესტაცია ყოფილიყო მშვიდობიანი და არ გასცდენოდა კანონით დადგენილ ფარგლებს.
მიუხედავად სამინისტროს მოწოდებისა, რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქცია გასცდა მშვიდობიანი შეკრების ფარგლებს, რის გამოც შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქციის მოძალადე ჯგუფის წევრების მიმართ გამოიყენებს კანონით გათვალისწინებულ სპეციალურ საშუალებებს რათა გაათავისუფლოს პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორია.

At the ongoing protest on Rustaveli Avenue, as in previous days, violent actions were soon observed by certain groups participating in the rally, which was manifested in confrontation with the police forces stationed at the front entrance of the Parliament.
In particular, members of the violent group are throwing various objects, stones, glass bottles and pyrotechnics in the direction of the police.
In addition to the mentioned, it was clearly seen through various media sources that the participants of the rally are equipped with various prohibited items, which they are actively using against the police.
The Ministry of Internal Affairs, right after the start of the rally, issued a corresponding appeal to the organizers and participants of the rally, that the gathering should be a peaceful manifestation and held within the norms established by the law.
Despite the call of the Ministry, the ongoing protest on Rustaveli Avenue went beyond the limits of peaceful gathering, therefore, the Ministry of Internal Affairs will resort to special measures provided by law against the members of the violent group of the protest in order to clear up the territory surrounding the Parliament building.