გვსურს, გამოვეხმაუროთ სხვადასხვა მედიასაშუალებასა და სოციალურ ქსელში გავრცელებულ ინფორმაციას იმის შესახებ, რომ თითქოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის თანამშრომლები ტოვებენ უწყების რიგებს.
ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ ინფორმაცია არ შეესაბამება სიმართლეს და შინაგან საქმეთა სამინისტროს, როგორც უწყების და თითოეული თანამშრომლის, დისკრედიტაციას ისახავს მიზნად.
ამასთან, ზოგიერთი მედიასაშუალებისა და პოლიტიკური ჯგუფების წევრების მხრიდან მიზანმიმართული ცრუ და გადაუმოწმებელი ინფორმაციის მიწოდება, ემსახურება საზოგადოებაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს, როგორც სახელმწიფო ინსტიტუტის იმიჯის შელახვას.
რაც შეეხება, გუშინ გავრცელებულ ინფორმაციას, ვაცხადებთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოსამსახურემ - განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ოპერატიული დაგეგმვის სამმართველოს უფროსმა, ირაკლი შაიშმელაშვილმა პირადი პატაკით მიმართა შინაგან საქმეთა მინისტრს სამსახურიდან დათხოვნის თაობაზე.

We would like to respond to the information spread in various media outlets and social networks alleging that the employees of various departments of the Ministry of Internal Affairs are leaving their positions at the agency.
We would like to emphasize that the information is a complete falsehood and aims to discredit the Ministry of Internal Affairs as an agency and its employees.
In addition, the targeted dissemination of false and unverified information by some media outlets and members of political groups serves to undermine the image of the Ministry of Internal Affairs as a state institution in society.
Regarding the information spread yesterday, we would like to state that the employee of the Ministry of Internal Affairs - the head of the operational planning division of Special Tasks Department - Irakli Shaishmelashvili, addressed the Minister of Internal Affairs with a personal note on his resignation