მიმდინარე წლის 20 იანვარს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ 112-ში შემოვიდა შეტყობინება ბათუმში, კომახიძის ქუჩაზე მყოფ ფსიქიკური აშლილობის მქონე მოქალაქესთან დაკავშირებით.
შეტყობინების საფუძველზე ადგილზე გამოცხადდნენ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები, რა დროსაც ფსიქიკურად დაავადებული პირი - 1998 წელს დაბადებული გ.ნ. თანნაქონი დანით მათ მოულოდნელად თავს დაესხა. გ.ნ.-მ მის განიარაღებისა და დაკავების პროცესში სამ პატრულ-ინსპექტორს სხეულის სხვადასხვა არეში დანის გამოყენებით ჭრილობები მიაყენა.
სამართალდამცველებმა გ.ნ. ბრალდებულის სახით ადგილზე დააკავეს. დაშავებული პატრულ-ინსპექტორები საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდათ. სამივე მათგანი ამ დრომდე კლინიკაში რჩება.

On January 20 of the current year, the Public Safety Command Center 112 received a report regarding a mentally ill citizen on Komakhidze Street in Batumi.
Based on the notification, employees of Adjara Police Main Division of Patrol Police Department arrived at the scene, which was followed by an unexpected attack from mentally unstable citizen- G.N. (DoB 1998) with a knife. During the process of disarming the attacker, G.N. injured three patrol inspectors in different parts of the body with a knife.
Law enforcement officers arrested G.N. on the spot as an accused person. The injured patrol-inspectors were taken to the hospital, where they received appropriate medical care. All three of them remain in the medical facility.