შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვიცე-პრემიერმა ვახტანგ გომელაურმა თანამდებობა დატოვა.
„საზოგადოებას მინდა ვაცნობო, რომ მივიღე გადაწყვეტილება საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის თანამდებობის დატოვების შესახებ.
ეს გადაწყვეტილება ჩემთვის არ იყო იოლი მისაღები. 2011 წლიდან ვიყავი იმ ბრძოლის თანამონაწილე, რომელსაც სათავეში ბატონი ბიძინა ივანიშვილი ჩაუდგა და რომელმაც ჩვენს ქვეყანას გარდამტეხი ცვლილებები მოუტანა. ჩემთვის ძვირფასი და საამაყოა ყველა ის მიღწევა, რომელიც ჩვენს ქვეყანას სამთავრობო გუნდის ხელმძღვანელობით ჰქონდა. აქედან გამომდინარე, ვრჩები ამ გუნდის ერთგული. მომავალშიც, ნებისმიერ დროს, მზად ვარ გვერდში დავუდგე სახელმწიფოს და მმართველ გუნდს, თუ ამას საჭიროება მოითხოვს.
10 წელიწადზე მეტი ხნის განმავლობაში, ვიკავებდი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსისა და ვიცე-პრემიერის თანამდებობებს. რასაკვირველია, ამდენი წლის მანძილზე უმაღლეს სახელმწიფო თანამდებობებზე ყოფნა ძალიან შრომატევადი საქმეა და დიდ ენერგიას მოითხოვს. დღეს, როდესაც ქვეყანაში მშვიდი ვითარებაა, თავს უფლება მივეცი და გუნდს ვთხოვე თანამდებობის დატოვება, რაც მომცემს იმის საშუალებას, რომ ოჯახს - მეუღლეს, შვილებს და ახლად შეძენილ შვილიშვილს მეტი დრო დავუთმო.
მადლობა მინდა გადავუხადო ბატონ ბიძინა ივანიშვილს, რომლის მიერ გამოცხადებულმა ნდობამ მომცა შესაძლებლობა, უმაღლესი თანამდებობებიდან მემსახურა ჩემი ქვეყნისთვის. მისი ნდობა და მაგალითი მაძლევდა განსაკუთრებულ სტიმულს, კეთილსინდისიერად მეკეთებინა ჩემი საქმე და ჩემი წვლილი შემეტანა საქართველოს სახელმწიფოებრიობის განმტკიცების საქმეში.
მადლობა მინდა გადავუხადო პრემიერ-მინისტრს ბატონ ირაკლი კობახიძეს და მთლიანად, სამთავრობო გუნდს, რომლის თანადგომას ყოველთვის ვგრძნობდი და რომელიც ჩემს ამ გადაწყვეტილებას გაგებით შეხვდა.
მადლობა მინდა გადავუხადო შინაგან საქმეთა სამინისტროს თითოეულ თანამშრომელს, თითოეულ გმირ პოლიციელს, მეხანძრე-მაშველს, ყველას, ვისთან ერთადაც ვზრუნავდი ჩვენი ქვეყნის უსაფრთხოებაზე მრავალი წლის განმავლობაში. წარმატებები მინდა ვუსურვო თითოეულ მათგანს და მომავალ მინისტრს სამომავლო საქმიანობაში.
ვრჩები ჩემი ქვეყნისა და გუნდის ერთგული. ჩემს ქვეყანას და ხელისუფლებას მშვიდობას, უსაფრთხოებას და ყველა დასახული მიზნის შესრულებას ვუსურვებ“ - პატივისცემით, პოლიციის გენერალ-პოლკოვნიკი ვახტანგ გომელაური

Minister of Internal Affairs, Vice Prime Minister Vakhtang Gomelauri has resigned.
“I would like to inform the public that I have made a decision to resign from the position of the Minister of Internal Affairs of Georgia.
This decision was not easy for me to make. Since 2011, I have been a participant of the fight led by Mr. Bidzina Ivanishvili, which has been a turning point for our country. All the achievements that our country has had under the leadership of the government team are precious and source of pride to me. Therefore, I remain loyal to this team. In the future, at any time, I am ready to stand by the state and the ruling team, if required.
For more than 10 years, I held positions of Minister of Internal Affairs of Georgia, Head of the State Security Service and Vice Prime Minister. Obviously, being on high-ranking state positions for so many years is a very laborious task and requires a lot of energy. Today, when the situation in the country is calm, I allowed myself to ask the team for my resignation, which will allow me to devote more time to my family - my spouse, children and my newly born grandchild.
I would like to express my gratitude towards Mr. Bidzina Ivanishvili, whose belief in me gave me the opportunity to serve my country from the highest positions. His trust and example gave me a special incentive to do my job conscientiously and contribute to strengthening the statehood of Georgia.
I would like to thank Prime Minister Irakli Kobakhidze and the entire government team, whose support I have always felt and who has met my decision with understanding.
I would like to thank each employee of the Ministry of Internal Affairs, each hero police officer, firefighter, and everyone with whom I have cared for the security of our country for many years. I would like to wish each police officer and the future minister success in their future endeavors.
I remain loyal to my country and my team. I wish my country and government peace, security and the fulfillment of all its ultimate goals." - Respectfully, Police Colonel General Vakhtang Gomelauri.