შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ეროვნებით ჩინელი საქართველოს მოქალაქე, 1956 წელს დაბადებული ივანე კ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულს მიმდინარე წლის 4 თებერვალს, შუადღეს, თბილისში, ყაზბეგის გამზირზე მის მიერ ნაქირავებ ვალუტის გადამცვლელ პუნქტში, გვერდით მდებარე სავალუტო ჯიხურის მეპატრონესთან, 1958 წელს დაბადებულ გენადი ლომიძესთან თანხასთან დაკავშირებით ურთიერთშელაპარაკება მოუვიდა, რის შემდეგაც ცეცხლსასროლი იარაღიდან გულმკერდის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა. გენადი ლომიძე მძიმე ჭრილობის შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა.
ბრალდებული ჯიხურში ჩაიკეტა და თვითმკვლელობით იმუქრებოდა. შემთხვევის ადგილზე გამოცხადებულმა სამართალდამცველებმა 15 საათიანი მოლაპარაკების შემდეგ ბრალდებულის განიარაღება შეძლეს და ადგილზე დააკავეს.

The officers of Tbilisi Police Main Division as a result of operative activities detained Georgian citizen of Chinese orogin Ivane K. (DoB 1956).
Investigation established that on Januaty 4 detainee was involved in confrontation on the basis of money issues with the neighboring currency exchange point owner, Genadi L. (DoB 1958) in his currency exchange facility, located on Kazbegi, Tbilisi. As a result of the conflict detainee inflicted lethal injury to Genadi L. in chest area with a firearm, due to the injury victim died at the place of incident.
Afterwards Ivane K. locked himself in the currency exchange point and threatened with suicide. As a result of negotiations that lasted for 15 hours, law enforcers managed to disarm Ivane K. and detained him.