ბოლო ორი დღის განმავლობაში მედიაში ვრცელდება ვიდეოები, სადაც ასახულია პატრულისა და მოქალაქის, ასევე პატრულისა და შსს-ს თანამშრომლის კადრები. აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით შსს-ს გენერალურმა ინსპექციამ მოკვლევა დაიწყო.
გენერალური ინსპექცია შეისწავლის, ჰქონდა თუ არა ადგილი პატრულის მხრიდან კანონდარღვევას, განხორციელდა თუ არა მოქალაქის მხრიდან სატელეფონო ზარები შს სამინისტროს თანამდებობის პირებთან. ინსპექცია ასევე შეისწავლის იმ ფაქტს, თუ საიდან მოხვდა აღნიშნული ვიდეოკადრები გარეშე პირებთან.
შესწავლის შედეგად გამოვლენილი კანონდარღვევების მიმართ იქნება კანონის შესაბამისი რეაგირება. ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ შს სამინისტრო რეაგირების გარეშე არ დატოვებს არცერთ მსგავს ფაქტს. სამინისტრო ყველაფერს გააკეთებს იმისთვის, რომ როგორც მოქალაქის, ასევე თითოეული პოლიციელის კანონიერი უფლებები და პატივი იყოს დაცული.

In the past two days several videos were disseminated in media depicting patrol police with citizen and patrol officers with employee of the Ministry. In connection with the mentioned video materials investigation was launched by the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs.
General Inspection will ascertain whether patrol officer violated the law or not and whether citizen made a call to the high officials of the Ministry. Inspection will also get interested and establish how the mentioned video materials were obtained by unauthorized person.
In case of revealing any kind of violation, adequate measure of punishment will be exercised in accordance with the law. Ministry would like to underline that not a single fact of such kind of character will be left without due response. Ministry will do its best to protect legal rights and honor of citizens and policemen as well.