შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ბორჯომის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებელ გიორგი ბერუაშვილის გარდაცვალების გამო და თანაუგრძნობს გარდაცვლილის ოჯახს. გიორგი ბერუაშვილის საზღვარგარეთ სამკურნალოდ გადაყვანა ბოლო მომენტამდე ვერ მოხერხდა მისი მდგომარეობის სიმძიმის გამო. თუმცა ექიმებმა პოლიციელის გადასარჩენად ყველაფერი გააკეთეს. გიორგი ბერუაშვილი მიღებული ჭრილობების შედეგად 6 თებერვალს გარდაიცვალა. გარდაცვლილი პოლიციელის დაკრძალვის ხარჯებს შინაგან საქმეთა სამინისტრო გაიღებს.
გიორგი ბერუაშვილი 23 იანვარს ლიკანში, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს, პატრულირებისას, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევმა, ბორჯომში მცხოვრებმა, 1977 წელს დაბადებულმა შალვა აბულაძემ ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით დაჭრა. ლიკანში მომხდარი ინციდენტის დროს დაჭრილი მეორე პოლიციელის - გიორგი მახარაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია. ამჟამად ის აკადემიკოს ნ. ყიფშიძის სახელობის საუნივერსიტეტო კლინიკაში გადის მკურნალობას. შალვა აბულაძის დასაკავებლად ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები ინტენსიურად მიმდინარეობს.

The Ministry of Internal Affairs would like to express its deepest condolences over the death of the inspector-investigator of Borjomi division of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division -Giorgi Beruashvili and condoles to the family of the deceased.Owning to the poor condition of health transportation of Giorgi Beruashvili to the medical facility abroad was not manageable.Doctors did their best to save policeman’s life. Due to the received wounds, Giorgi Beruashvili died on February 6. The funeral expenses of the killed policeman will be fully covered by Ministry of Internal Affairs.
Giorgi Beruashvili was fullfiling his duty on 23 January, in Likani and shot by resident of Borjomi, several times convicted in the past -Shalva Abuladze (Dob 1977). Health condition of the second policeman Giorgi Makharashvili who was wounded during the incident as well in Likani is stable. He is undergoing medical treatment in the N. Kipshidze University Hospital. At the moment law enforcers are holding intensive operative-searching activities in order to detain Shalva Abuladze.