შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებელ ბექა მარგიშვილის გარდაცვალების გამო და თანაუგრძნობს გარდაცვლილის ოჯახს.
შსს-ს ისანი-სამგორის სამმართველოს მე-8 განყოფილების უბნის ინსპექტორ-გამომძიებელი ბექა მარგიშვილი, დეტექტივის თანაშემწე - გამომძიებელ ვალერიან გრძელიშვილთან ერთად, 4 აპრილს, საღამოს საათებში, თბილისში, მეტროსადგურ "ვარკეთილთან", ჯავახეთის ქუჩაზე, სამსახურებრივ მოვალეობას ასრულებდა, რა დროსაც მათ გადამოწმების მიზნით პიროვნება შეაჩერეს. აღნიშნულმა პირმა მოულოდნელად პოლიციელების მისამართით ცეცხლსასროლი იარაღიდან ცეცხლი გახსნა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სროლის შედეგად ორივე სამართალდამცველი დაიჭრა.
მიყენებული ჭრილობების შედეგად, ბექა მარგიშვილი საუნივერსიტეტო კლინიკაში გადაყვანის შემდეგ გარდაიცვალა. ვალერიან გრძელიშვილს სამედიცინო დახმარება პირველ კლინიკურ საავადმყოფოში უტარდება.
მიმდინარეობს ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებები დამნაშავე პირის დადგენა-დაკავების მიზნით. გამოძიებას ქალაქ თბილისის პროკურატურა აწარმოებს.

Ministry of Internal Affairs would like to express deepest condolences over the death of district inspector-investigator- Beka Margishvili and condoles to the family of the deceased.
On the evening of April 4, inspector-investigator of VIII police station of Isani-Samgori Police Division of MIA-Beka Margishvili along with assistant to the detective- Valerian Grdzelishvili was fulfilling his official duties in Varketili settlement, Tbilisi, in vicinities of Varketili subway, namely on Javakheti Street when they stopped a person in order to verify his identity. The mentioned person opened fire to the direction of police officers unexpectedly and left the crime scene. As a result of shooting both police officers were wounded. Due to the received injuries Beka Margishvili died after being transferred at University Clinic. Valerian Grdzelishvili is undergoing medical treatment at First Clinical Hospital.
Operative-searching and investigative activities are being held at the moment in order to identify and detain the offender. Investigation is conducted by Tbilisi Prosecutor’s Office.