შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მოსახლეობის უსაფრთხოების მიზნით, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში, დიდთოვლობის გამო შეფერხებულ საავტომობილო მოძრაობას არეგულირებს.
სვანეთში, ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის 70-1880-ე კილომეტრზე (ხაიში-უშგული) დიდთოვლობის გამო აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30-ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ტრანსპორტისთვის მოძრაობა ნებადართულია.
იმერეთში, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 206-ე კილომეტრზე, გზის 10 მეტრიანი მონაკვეთის დაზიანება მდინარე ჩხარას ადიდებამ გამოიწვია. აღნიშნულის გამო, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის მთავარი სამმართველო, უსაფრთხო გადაადგილების მიზნით, გზის ამ მონაკვეთზე შემდეგ განრიგს აწესებს: ქუთაისიდან თბილისის მიმართულებით ავტომობილები თერჯოლა-სიქთარვას შემოვლითი გზით იმოძრავებენ, ხოლო საპირისპირო მიმართულებით – ზესტაფონი-ბაღდათი-ქუთაისის საავტომობილო გზაზე. აღნიშნულ მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალების მოძრაობა ნებადართულია.
სამცხე-ჯავახეთში, ტიკმატაჟის უღელტეხილზე, დიდთოვლობის გამო გზა ჩაკეტილია. ადგილზე მობილიზებული არიან სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები. ასევე, მობილიზებულია მძიმე ტექნიკა. ნინოწმინდა-ახალქალაქის გზაზე მოძრაობა შეფერხებული არ არის, თუმცა ქარბუქის გამო ნინოწმინდიდან წალკაში გადასასვლელი გზა გადაკეტილია.
აჭარაში, გოდერძის უღელტეხილზე მიმდინარეობს თოვლში ჩარჩენილი რამდენიმე ავტომანქანის გამოყვანა. ადგილზე მობილიზებული არიან შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხულოს რაიონული სამმართველოს, ასევე, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საგზაო დეპარტამენტის თანამშრომლები. მოქალაქეების ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება. ამ დროისთვის გამოჰყავთ ერთი სამარშრუტო ტაქსი, სადაც 8 მგზავრი იმყოფება და 1 მსუბუქი ავტომობილი მძღოლთან ერთად. ხულოს რაიონში, გოდერძის უღელტეხილზე ყველა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალების მოძრაობა შეზღუდულია. აჭარის დანარჩენ ტერიტორიაზე გზის არცერთ მონაკვეთზე მოძრაობა შეზღუდული არ არის.
მცხეთის რაიონში, გუდაური-კობის მონაკვეთზე აკრძალულია ტრაილერების და სატვირთო ავტომობილების მოძრაობა, ხოლო მსუბუქი ავტომანქანები მოძრაობენ ჯაჭვებით.
კახეთში, გომბორის უღელტეხილზე ამ დროისთვის ტრანსპორტის მოძრაობა არ არის შეზღუდული. დასაშვებია ყველანაირი ავტოსატრანსპორტო საშუალების გადაადგილება.

Ministry of Internal Affairs with the aim to ensure safety, regulates traffic movement in various regions of the country which was halted due to the heavy snowing.
OnSvaneti, Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road sector the traffic movement for the transport with trailer and semi trailer and bus designated for transported more than 30 passengers. Movement of other means of transport is allowed at the moment.
On 206km of Tbilisi-senaki-Leselidze highway was damaged because the increased level of the Chkhara River. Due to the above mentioned Kutaisi main division of Patrtol Police Department has imposed certain restrictions: traffic movement moving from Kutaisi to the direction of Tbilisi will be moving on Terjola-Siqtarva bypass road, while the traffic moving from Tbilisi will be moving on Zestaponi, baghdati-Kutaisi route. On the menetioned road sector the traffic movement is alowd for all types of the transport means.
In Samtskhe-Javakheti region particularly on Tikmatazhi pass the traffic movement is blocked. Officers of the Samtskhe-Javakheti Police Department are mobilized at the site as well as heavy machinery. On Ninotssminda-Akhalkalaki road the traffic movement is permitted however due to the snowstorm the road from Ninotsminda to Tsalka is blocked.
On Goderdzi pass vehicles stuck in the snow are being recovered at the moment. At the place employees of Khulo police division of Ajara police Department are mobilized as well as representatives of the Ministry of Infrastructure and Regional Development. Civilians are not in danger. At this moment one mini bus with 8 passengers is being recovered frorm the affected place as well as one vehicle along with the driver. In Khulo region and particularly on Goderdzi pass traffic momevemt for all types of the traffic is restricted. On the rest part of Ajara region traffic movement is permitted.
In Mtskheta region on Gudauri-Kobi road sector movement of the trailers and trucks is restricted while sedans will be movins only with special chains.
In Kakheti region particularly on Gombori pass the traffic movement is not restricted at the moment. Movement of all types of the transport means is allowed.