• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ზუგდიდის ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ზუგდიდის სკოლებში საინფორმაციო შეხვედრები ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, გრძელდება საინფორმაციო შეხვედრები რეგიონების სხვადასხვა სკოლაში. სამინისტროს წარმომადგენლებმა, ბათუმის შემდეგ, სამეგრელოს რეგიონში, ზუგდიდში, აკაკი წერეთლის სახელობის N1, მერაბ კოსტავას სახელობის N2, ასევე, N3, N4 და N9 საჯარო სკოლებში მოსწავლეებთან შეხვედრები გამართეს.
საპატრულო პოლიციის, კრიმინალური პოლიციის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის და ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა საინფორმაციო-შემეცნებით ​შეხვედრებზე მოზარდებს ინფორმაცია მიაწოდეს მართლწესრიგთან დაკავშირებით მათთვის საჭირო და აქტუალურ სხვადასხვა თემაზე, მათ შორის ბავშვთა უფლებების, ნაადრევი ქორწინების და მისი ზიანის, ბულინგის, ძალადობისა და ორგანიზებული დანაშაულის შესახებ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ბავშვებს სხვადასხვა სტრუქტურული დანაყოფის საქმიანობის ამსახველი ვიდეორგოლები წარუდგინეს.
კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ გრძელდება. კამპანიის ფარგლებში, საზოგადოებრივი ღონისძიება გუშინ რუსთავში დაიწყო და ყველა დაინტერესებულ ადამიანს დღესაც შეუძლია, ქალაქის ცენტრალურ მოედანზე ესტუმროს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის საგამოფენო სივრცეებს.
საზოგადოებრივი საინფორმაციო-შემეცნებითი ღონისძიებები და სკოლებში მოსწავლეებთან შეხვედრები ქვეყნის მასშტაბით სხვადასხვა რეგიონში გაიმართება.

Within the framework of the campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police”, informational meetings were held in Zugdidi schools
Within the framework of the information and awareness raising campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", informational meetings are held in various schools of the regions. After Batumi, the representatives of the Ministry held meetings with students in Akaki Tsereteli N1, Merab Kostava N2, as well as N3, N4 and N9 public schools in Zugdidi.
Employees of the Patrol Police, Criminal Police, Public Safety Command Center "112", Emergency Situations Management Service, and the Department of Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring provided juveniles with information topics related to law and order, including children's rights, early marriage and its harm, bullying, violence and organized crime. The representatives of the Ministry of Internal Affairs presented videos depicting the activities of various structural units.
The meetings were held Q&A format. The law enforcement officers provided comprehensive answers to all the questioned raised at the meetings.
The campaign - "Befriend the Police" continues. As part of the campaign, the public event started yesterday in Rustavi, where all interested individuals are able to visit the exhibition spaces of various units of the Ministry of Internal Affairs in the central square of the city.
Public informative and educational events and meetings school pupils will be held in different regions across the country.