• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, თელავის ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, თელავის სკოლებში მოსწავლეებთან საინფორმაციო შეხვედრები ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, რეგიონების სკოლებში შეხვედრები გრძელდება. სამინისტროს წარმომადგენლებმა, ქვემო ქართლის შემდეგ, მოსწავლეებთან შეხვედრები გამართეს კახეთში, თელავის 4 სხვადასხვა საჯარო სკოლაში: მეფე ერეკლე II-ის სახელობის N1, მერაბ კოსტავას სახელობის N4 , ასევე, N7 და N9 საჯარო სკოლებში.
შეხვედრებზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ბავშვებს სხვადასხვა სტრუქტურული დანაყოფის საქმიანობის ამსახველი ვიდეორგოლები წარუდგინეს. საპატრულო პოლიციის, კრიმინალური პოლიციის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის და ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მოზარდებს ინფორმაცია მიაწოდეს მართლწესრიგთან დაკავშირებით მათთვის საჭირო და აქტუალურ სხვადასხვა თემაზე, მათ შორის ბავშვთა უფლებების, ნაადრევი ქორწინების და მისი ზიანის, ბულინგის, ძალადობისა და ორგანიზებული დანაშაულის შესახებ.
სკოლებში შეხვედრების პარალელურად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო შემეცნებითი კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, რეგიონებში საზოგადოებრივი ღონისძიებები გრძელდება.

Within the framework of the campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police”, informational meetings were held with students in Telavi schools
Within the framework of the information-cognitive campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", meetings in schools of the regions continue. After Kvemo Kartli, the representatives of the Ministry held meetings with pupils in 4 different public schools in Telavi, Kakheti: King Erekle II N1, Merab Kostava N4, as well as N7 and N9 public schools.
Employees of the Patrol Police, Criminal Police, Public Safety Command Center "112", Emergency Situations Management Service, and the Department of Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring Department provided juveniles with information on law and order-related topics, including children's rights, early marriage and its harm, bullying, violence and organized crime. The Ministry of Internal Affairs representatives presented specially made videos depicting the activities of various structural units of MIA.
In parallel with meetings in schools, public events continue in the regions within the framework of the information and cognitive campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police".