• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - ,,ნუ წაართმევ ბავშვობას” ფარგლებში პოსტე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - ,,ნუ წაართმევ ბავშვობას” ფარგლებში პოსტერების კონკურსი გამოცხადდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ბავშვობის ასაკში ქორწინების წინააღმდეგ ბრძოლის საინფორმაციო კამპანიის - #ნუწაართმევბავშვობას ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებისთვის პოსტერების კონკურსს აცხადებს.
კონკურსში მონაწილეობით შეგიძლიათ ჩაერთოთ ჩვენს საინფორმაციო კამპანიაში და თქვენი წვლილი შეიტანოთ საქართველოში ბავშვობის ასაკში ქორწინების უარყოფითი შედეგების თემაზე საზოგადოების ცნობიერების გაზრდის პროცესში.
* პოსტერების კონკურსში მონაწილეობის წესები და პირობები:
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს, საქართველოს მასშტაბით, 12-იდან 18 წლამდე;
* ფორმატი - საკონკურსო პოსტერი უნდა მოიცავდეს ერთ გვერდს. შესრულებული უნდა იყოს კონკურსანტისთვის სასურველი ზომით (A1, A2, A0 და ა.შ.). ნამუშევარი გადმოგზავნილი უნდა იყოს PDF, PNG ან JPG ფორმატით;
* შინაარსობრივი მხარე - პოსტერის თემატიკა ლოგიკურად უნდა ეხმიანებოდეს „ნუ წაართმევ ბავშვობას“ კამპანიის მიზნებსა და ნაადრევი ქორწინების საფრთხეებს;
* ვიზუალური მხარე - დატანილი იყოს წარწერა/სლოგანი, ფოტო, ნახატი, გრაფიკულად შესრულებული დიზაინი ან ნებისმიერი სხვა ვიზუალურად გამოხატული ნამუშევარი, რომელიც მოიცავს ნაადრევი ქორწინების თემატიკას;
* ნაშრომი, რომელიც ვერ აკმაყოფილებს მოთხოვნებს, თემასთან და მითითებულ პირობებთან არსებითად შეუსაბამოა, შეიცავს უცენზურო, დისკრიმინაციულ, ძალადობრივ ლექსიკას ან გრაფიკას, რომელიც არ შეესაბამება ზოგად მორალურ და ეთიკურ პრინციპებს, წარმოდგენილია არასრულყოფილად ან კონკურსის ვადის ამოწურვის შემდეგ, არ მიიღება. ასევე, პლაგიატის აღმოჩენის შემთხვევაში ან ნამუშევარი, რომელიც უკვე გამოქვეყნებულია მოიხსნება კონკურსიდან.
* გამოგზავნილ წერილში აუცილებელია მიუთითოთ თქვენი სახელი, გვარი, სკოლა, მობილური ტელეფონის ნომერი, ელ. ფოსტის მისამართი, პოსტერის სათაური და მისი მოკლე აღწერა;
● კონკურსის ვადის დასრულების შემდგომ, ჟიურის წევრები გამოავლენენ სამ საუკეთესო ნამუშევარს შემდეგი კრიტერიუმების მიხედვით:
1. კრეატიულობა;
2. შინაარსობრივი მხარე;
3. ვიზუალური მხარე.
გამარჯვებულებს გადაეცემათ სასაჩუქრე ვაუჩერები, ყველა კონკურსანტს კი მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატები გადაეცემა⁠.
* თითოეულ კონკურსანტს უფლება აქვს, წარმოადგინოს მხოლოდ ერთი პოსტერი;
* წარმოდგენილ პოსტერზე საავტორო უფლებები უნდა ეკუთვნოდეს კონკურსანტს. სამინისტრო არ არის პასუხისმგებელი მესამე პირების მიმართ, რომლებმაც შესაძლოა, წამოაყენონ რამე სახის (ქონებრივ, არაქონებრივ, საავტორო და მომიჯნავე უფლებებთან დაკავშირებული) პრეტენზია გამოქვეყნებულ პოსტერთან დაკავშირებით;
* კონკურსანტი, კონკურსში მონაწილეობით, გამოხატავს თანხმობას, ჩაერთოს ამ პროექტთან დაკავშირებულ ყველა ღონისძიებასა და კამპანიაში;
* კონკურსანტი, კონკურსში მონაწილეობით, გამოხატავს თანხმობას და სამინისტროს გადასცემს უფლებას, მის მიერ გადმოგზავნილი პოსტერი შემდგომში გამოიყენოს საკუთარი შეხედულებისამებრ;
* გაცნობებთ, რომ საკონკურსო ნამუშევრის გამოგზავნით, კონკურსანტი ავტომატურად ეთანხმება კონკურსის პირობებს;
* საკონკურსო ნამუშევრები მიიღება 1 ივნისიდან 25 ივნისის ჩათვლით.
გთხოვთ, პოსტერები გამოაგზავნოთ ელექტრონულ ფოსტაზე - adamianisuflebebi@mia.gov.ge.
კონკურსთან დაკავშირებით კითხვების არსებობის შემთხვევაში დაგვიკავშირდით: თამარ ბასილაშვილი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უფლებების დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენელი - 598 98 00 04 ან მოგვწერეთ ელ. ფოსტაზე: adamianisuflebebi@mia.gov.ge.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო იტოვებს უფლებას, საჭიროების შემთხვევაში, მოითხოვოს პოსტერის ორიგინალი ვერსიის გადმოგზავნა.

• Poster competition has been announced within the frames of the Ministry of Inter...
Poster competition has been announced within the frames of the Ministry of Internal Affairs' campaign ”Do Not Deprive Childhood”
The Ministry of Internal Affairs of Georgia, within the framework of the information campaign against child marriage - Do Not Deprive Childhood, announces a poster competition for schoolchildren.
By participating in the competition, you can join our information campaign and contribute to the process of raising public awareness on the negative consequences of child marriage in Georgia.
* Rules and conditions for participating in the poster competition:
Any interested person from all over Georgia, aged 12 to 18, can participate in the competition;
* Format - the competition poster must be one-page long. It must be made in the size desired by the contestant (A1, A2, A0, etc.). The work must be sent in PDF, PNG or JPG formats;
* Content - the topic of the poster must logically relate to the goals of “Do Not Deprive Childhood” campaign and the dangers of early marriage;
* Visual side - include an inscription/slogan, photo, drawing, graphical design or any other visually expressive work that covers the topic of early marriage;
* Work that does not meet the requirements, is substantially incompatible with the topic and the specified conditions, contains obscene, discriminatory, violent vocabulary or graphics that do not comply with general moral and ethical principles, is incompletely submitted or after the expiration of the competition deadline will not be accepted. Herewith, in case of detection of plagiarism or a work that has already been published, it will be removed from the competition.
* In the sent letter, it is necessary to indicate your name, surname, school, mobile phone number, e-mail address, poster title and its brief description;
● After the end of the competition period, the jury members will identify the three best works according to the following criteria:
1. Creativity;
2. Content;
3. Visual.
The winners will be awarded gift vouchers, and all contestants will be awarded certificates of participation.
* Each contestant has the right to submit only one poster;
* The copyright to the submitted poster must belong to the contestant. The Ministry is not responsible for third parties who may raise any kind of claim (property, non-property, copyright and related rights) regarding the published poster;
* By participating in the competition, the contestant expresses his/her consent to be involved in all events and campaigns related to this project;
* By participating in the competition, the contestant expresses his/her consent and grants the Ministry the right to use the poster submitted by him/her at its own discretion;
* Please note that by submitting a competition entry, the contestant automatically agrees to the terms and conditions of the competition;
* Competition entries will be accepted from June 1 to June 25.
Please send your posters to the following email address - adamianisuflebebi@mia.gov.ge.
If you have any questions regarding the competition, please contact us: Tamar Basilashvili - Representative of the Human Rights Protection Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia - 598 98 00 04 or write to us at the following email address: adamianisuflebebi@mia.gov.ge.
The Ministry of Internal Affairs of Georgia reserves the right, if necessary, to request the submission of the original version of the poster.