• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფი დიდთოვლობასთან დაკავშირები...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფი დიდთოვლობასთან დაკავშირებით საგანგებო რეჟიმში მუშაობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფი დასავლეთ საქართველოში, დიდთოვლობასთან დაკავშირებით, მესამე დღეა საგანგებო რეჟიმში მუშაობს.
სამაშველო სამუშაოებში, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 600-მდე მეხანძრე-მაშველი და ათეულობით სპეციალური ტექნიკაა ჩართული, მათ შორის თოვლის ბურანები.
მეხანძრე-მაშველებმა ამ დროისთვის, ურთულეს რელიეფურ პირობებში ათეულობით ადამიანს გაუწიეს დახმარება და აჭარისა და გურიის სხვადასხვა სოფლიდან, უსაფრთხო ადგილას გადაიყვანეს მოხუცები, ბავშვები და ის პირები, რომლებიც სამედიცინო დახმარებას საჭიროებდნენ.
ასევე, უსაფრთხო ადგილას გამოიყვანეს, თოვლსა და ნამქერში ჩარჩენილი სატრანსპორტო საშუალებები, რომლებიც დიდთოვლობისა და ამინდის გაუარესების გამო გადაადგილებას ვეღარ ახერხებდნენ.
საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ში შემოსულ შეტყობინებებზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები ეტაპობრივად ახორციელებენ რეაგირებას.
საპატრულო პოლიციისა და კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლები ავტომანქანებისა და მგზავრთა უსაფრთხოდ და შეუფერხებლად გადაადგილების მიზნით, სხვადასხვა უწყების შესაბამის სამსახურთან ერთად, მობილიზებული არიან, როგორც ცენტრალურ მაგისტრალებზე, ასევე, შიდა სახელმწიფოებრივ გზებზე.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფი აგრძელებს საგანგებო რეჟიმში მუშაობას სხვა შესაბამის უწყებასთან ერთად.

• All relevant units of the Ministry of Internal Affairs are intensively working d...
All relevant units of the Ministry of Internal Affairs are intensively working due to heavy snowfall
All relevant units of the Ministry of Internal Affairs have been working intensively for the third day in western Georgia due to heavy snowfall.
Up to 600 firefighters and dozens of special equipment from the Emergency Situations Management Service are involved in the rescue operations, including snow blowers.
Firefighters have so far provided assistance to dozens of people in difficult weather conditions and transported elderly people, children and people in need of medical assistance from various villages in Adjara and Guria to a safe place.
Vehicles stuck in snow and ice, unable to move due to heavy snowfall and worsening weather, have also been taken to a safe place.
Employees of the Ministry of Internal Affairs respond to messages received by the Public Safety Command Center “112” gradually.
Patrol police and criminal police officers, together with relevant services of different agencies, are mobilized on both central highways and internal state roads in order to ensure the safe and smooth movement of vehicles and passengers. All relevant units of the Ministry of Internal Affairs continue to work intensively together with other relevant agencies.