• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს INL- ის წარმ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს INL- ის წარმომადგენლები ესტუმრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს, აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) ორგანიზებით, სასამართლო ექსპერტიზის სფეროს განვითარების პროექტის ფარგლებში, ამერიკელი შემფასებელი - ჯონ ვანდერკოლკი და უფროსი მრჩეველი პოლიციის საკითხებში - ერიკ საივეკი ესტუმრნენ.
ჯონ ვანდერკოლკმა შეხვედრა გამართა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის დირექტორთან - გიორგი თვაურთან.
ვიზიტის ფარგლებში, ამერიკელი შემფასებელი საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის საქმიანობის სპეციფიკას გაეცნო და დაათვალიერა დნმ ლაბორატორია, ბალისტიკური ექსპერტიზის, დაქტილოსკოპიური ექსპერტიზის და ქიმიური ექსპერტიზის ლაბორატორიები.
აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიურო (INL) საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან მრავალი წელია წარმატებით თანამშრომლობს.

• Representatives of U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and...
Representatives of U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) visited MIA Forensic-Criminalistics Department
The American evaluator - John Vanderkolk and the Senior Police Advisor - Eric Siweck visited the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs, within the framework of development in the field of forensic examination, organized by the U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).
John Vanderkolk held a meeting with Giorgi Tvauri, the director of the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs.
Within the framework of the visit, the American evaluator got acquainted with the specifics of the work of Forensic-Criminalistics Department and toured through the DNA laboratory, ballistics examination, dactyloscopic examination and chemical examination laboratories.
The U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) has been successfully cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia for many years.