• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტში შინაგან საქ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტში შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ აშშ-ის ელჩს უმასპინძლა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ბუთხუზმა, საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტში ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს - რობინ დანიგანს უმასპინძლა.
ღონისძიების ფარგლებში, ელჩმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს, აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მხარდაჭერით, ინფრაწითელი სპექტრომეტრი გადასცა.
მხარეებმა საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის არსებულ მჭიდრო და ნაყოფიერ ურთიერთობებზე ისაუბრეს და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაძლიერების სურვილი გამოთქვეს.
გიორგი ბუთხუზმა, აშშ-ის ელჩს და ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ უწყებებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა გაწეული დახმარებისათვის და აღნიშნა, რომ გადმოცემული დანადგარი, მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის შესაძლებლობებს.
რობინ დანიგანმა, ღონისძიების ფარგლებში გადმოცემული დანადგარი, მუშაობის პროცესში იხილა და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის ლაბორატორიების მუშაობის სპეციფიკას გაეცნო. გადმოცემული ინფრაწითელი სპექტრომეტრი უზრუნველყოფს სხვადასხვა ასაფეთქებელი, ნარკოტიკული თუ ბოჭკოვანი ნივთიერებების შრეების კვლევას, რაც ხელს შეუწყობს დანაშაულის სწრაფ და ეფექტიან გამოძიებას.

• The Deputy Minister of Internal Affairs hosted the U.S. Ambassador to Georgia at...
The Deputy Minister of Internal Affairs hosted the U.S. Ambassador to Georgia at the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs
The Deputy Minister of Internal Affairs - Giorgi Butkhuzi hosted the U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia - Robin Dunnigan at the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs.
Within the framework of the event, with the support of the U.S. Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL), the Ambassador handed over the Infrared Spectrometer to the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs.
The parties discussed close and fruitful relations between Georgia and the US, expressed their willingnes to further strengthen cooperation in the field of fight against crime.
The Deputy Minister - Giorgi Butkhuzi thanked the U.S. ambassador and the representatives of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) for their assistance and noted that the given device will significantly improve the capabilities of the Forensic-Criminalistics Department.
Robin Dunnigan had the opportunity to see the Infrared Spectrometer in the process of operation. Additionally, the Ambassador got acquainted with the specifics of the work of the laboratories of the Forensic-Criminalistics Department. Donated Infrared Spectrometer examines the layers of various explosive, narcotic and fibrous substances in a short matter of time, which will contribute to the fast and effective investigation of crime.
The Embassy of the United States of America and the U.S. Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) have been cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia for many years in the areas of traffic safety, cybercrime, domestic violence, trafficking, tactical training, juvenile crime prevention and other important areas.