• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტმა ბოლო წლების საქმიან...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტმა ბოლო წლების საქმიანობის ანგარიში წარადგინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროში საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ბოლო წლების საქმიანობის ანგარიშის პრეზენტაცია გაიმართა. ღონისძიება საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის - ვაჟა სირაძის მისასალმებელი სიტყვით გაიხსნა.
ანგარიშის პრეზენტაციას დაესწრნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები - ალექსანდრე დარახველიძე და გიორგი ბუთხუზი, ასევე, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის და დონორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
ღონისძიებაზე ვაჟა სირაძემ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტში განხორციელებულ ღონისძიებებზე, მნიშვნელოვან პროექტებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა.
როგორც საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა აღნიშნა, საპატრულო პოლიციის ფუნქციონალური გაუმჯობესების მიზნით, უკვე განხორციელდა სხვადასხვა სახის ტექნიკური პროექტი, აგრეთვე, მოხდა პატრულ-ინსპექტორების გადაიარაღება და მათი ახალი სამხრე ვიდეოკამერებით აღჭურვა, გაიზარდა საპატრულო პოლიციის სამოქმედო არეალი, შესაბამისად გაიზარდა საპატრულო ეკიპაჟების რაოდენობაც. საპოლიციო სერვისებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, უახლოეს პერიოდში ფუნქციონირებას დაიწყებს ერთიანი მომსახურების ცენტრი შიდა ქართლის რეგიონში. ერთიანი მომსახურების ცენტრების მოწყობა იგეგმება ასევე ბათუმში, ქუთაისსა და თელავში.
სიტყვით გამოსვლისას საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - ვაჟა სირაძემ საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და დიპლომატიური კორპუსის ჩართულობით განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებზე გაამახვილა ყურადღება და მათ მხარდაჭერისთვის, ეფექტიანი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.

• The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs has presented a...
The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs has presented a report on the activities of recent years
The presentation of the report on the activities of the Patrol Police Department of recent years was held at the Ministry of Internal Affairs. The event was opened with a welcoming speech delivered by the Director of the Patrol Police Department - Vazha Siradze.
The presentation of the report was attended by the Deputy Ministers of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze and Giorgi Butkhuzi, as well as representatives of the diplomatic corps accredited in Georgia and donor organizations.
At the event, Vazha Siradze reviewed the events implemented at the Patrol Police Department, important projects and future plans.
According to the director of the Patrol Police Department, various technical projects have already been implemented to improve the functionality of the Patrol Police, as well as to equip the patrol inspectors and provide them with new shoulder video cameras. In order to increase access to police services, a Unified Service Center will be opened in Shida Kartli region in the near future. Unified Service Centers are also planned to be put into operation in Batumi, Kutaisi and Telavi.
In his speech, the Director of the Patrol Police Department - Vazha Siradze focused on the projects implemented and planned with the involvement of international organizations and the diplomatic corps and expressed gratitude towards them for their support and effective cooperation.