• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპორტული კლუბის წევრი ევროპის ჩემპიონი გახდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპორტული კლუბი "MIA FORCE"-ის მრბოლელი დათა ქაჯაია ევროპის ჩემპიონი გახდა.
ქართული ავტოსპორტის ისტორიაში ეს უპრეცედენტო შემთხვევაა, როდესაც ძარიან ავტომობილებში ევროპის ჩემპიონატზე (ETCC) ქართველმა სპორტსმენმა იასპარეზა.
ევროპის ჩემპიონატი 6 ეტაპად ჩატარდა. ტურნირს უნგრეთის, სლოვაკეთის, საფრანგეთის, ჩეხეთის, ბელგიისა და იტალიის ავტოდრომებმა უმასპინძლეს.
დათა ქაჯაიამ პროფესიონალურ TC2T კლასში იასპარეზა და შეჯიბრის ხუთი ეტაპი წარმატებით გაიარა. ჩემპიონატის ფინალურ, ენა პერგუზას (იტალია, სიცილია) ეტაპზე ქართველმა სპორტსმენმა წრე 1 წუთსა და 49 წამში დაფარა და ძარიან ავტომობილებში ევროპის ჩემპიონის ტიტული მოიპოვა.
ჩემპიონატის ფარგლებში, კლუბ "MIA FORCE"-ის პარტნიორი ცნობილი გერმანული გუნდი "Engstler Motorsport"-ია, რომელმაც ქართველი სპორტსმენის სათანადო მომსახურება უზრუნველყო.

• Member of the MIA sport club became the champion of Europe
For the first time in the history of Georgian auto sport, Data Kajaia participated in European Touring Car Cup (ETCC) championship.
The Europ’s championship was comprised of the six stages, which was hosted by Hungary, Slovakiam France, Czech Republic, Belgium and Italy.
Data Kajaia participated in the professional TC2T class and successfully passed 5 stages of the championship. In the final stage Georgian sportsman covered the distance in 1 minute and 4 seconds and became the champion of Europe.
Within the frames of the championship MIA FORCE was partnered by the famous German team Engstler Motorsport which provided relevant service for the Georgian sportsman.