შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს სამთო მომზადების საბაზისო კურსი უტარდებათ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს დაბა ბაკურიანში სამთო მომზადების საბაზისო კურსი უტარდებათ.
სწავლებას თავდაცვის სამინისტროს პოლკოვნიკ ბესიკ ქუთათელაძის სახელობის საჩხერის სამთო მომზადების სკოლის ინსტრუქტორები უძღვებიან.
სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლები ტრენინგის განმავლობაში თოვლზე ტექნიკურ სრიალს, მაღალმთიან რელიეფზე გადაადგილებას, გადარჩენის, ევაკუაციის, თოვლში თავშესაფრის მოწყობის და ზვავში მოყოლილი ადამიანის ძიების მეთოდებს შეისწავლიან.
სასწავლო კურსის მიზანია შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადნების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელთა სამთო უნარ-ჩვევების გაუმჯობესება. სწავლება 22 თებერვალს დასრულდება.

• Basic Mountain Training Course is being held for employees of Strategic Pipeline...
Basic Mountain Training Course is being held for employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs
Basic Mountain Training Course is being held for the employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs in Bakuriani.
The training is conducted by the instructors of Colonel Besik Kutateladze Sachkhere Mountain Training School of the Ministry of Defence.
In the framework of training employees of the Strategic Pipelines Protection Department will learn technical skiing, movement in high mountain terrain, survival, evacuation, building a shelter in snow and searching for a person in avalanche.
The training is aimed at enhancing mountain skills of the employees of Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs and will finish on February 22.