შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი რეგიონებში აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლების „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი, თბილისის პარალელურად, რეგიონებშიც აქტიურად მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის იმერეთი-გურიის სამმართველოს თანამშრომლები ქუთაისში, ჩხობაძის სახელობის მრავალპროფილურ სამედიცინო დაწესებულებაში აიცრნენ.
რეგიონებში, ისევე როგორც დედაქალაქში არსებულ იმუნიზაციის ცენტრებში მოწყობილია ვაქცინაციის კაბინეტები, რომლებიც შესაბამისი სამედიცინო საშუალებებით არის აღჭურვილი, რაც უზრუნველყოფს ვაქცინაციის პროცესის და მისი შემდგომი პერიოდის მეთვალყურეობის უსაფრთხო გარემოში ჩატარებას.
სამინისტროს თანამშრომლებს მთელი ქვეყნის მასშტაბით კვირის ნებისმიერ დღეს შეუძლიათ, წინასწარი რეგისტრაციის გარეშე, "ფაიზერის", „სინოვაკის" ან „სინოფარმის“ ვაქცინით აიცრან.
ამ ეტაპზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების 60% -ზე მეტი უკვე აცრილია, მათი ძირითადი ნაწილი სრულად ვაქცინირებულია.

• Process of mass vaccination of COVID-19 among employees of the Ministry of Inter...
Process of mass vaccination of COVID-19 among employees of the Ministry of Internal Affairs is active throughout the country
In order to prevent the spread of the coronavirus in the country, the process of mass vaccination of the employees of the Ministry of Internal Affairs is actively going on in the regions along with Tbilisi.
The employees of Imereti-Guria Division of the Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs were vaccinated at the Chkhobadze Multi-Profile Medical Institution in Kutaisi.
Immunization centers in Tbilisi and the regions are equipped with vaccination rooms with appropriate medical facilities, which ensures that the vaccination process and its follow-up period are carried out in a safe environment.
Employees of the Ministry of Internal Affairs can be vaccinated with Pfizer, Sinovac or Sinopharm vaccine any day of the week without prior registration. At this stage, more than 60% of the employees of the Ministry have already been fully vaccinated.