• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიერ საკარანტინო შეზღუდვებზე კონტროლი...
მარნეულსა და ბოლნისში, ასევე მუნიციპალიტეტში შემავალ ყველა ადმინისტრაციულ ერთეულში, საკარანტინო შეზღუდვებს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, 24 საათის განმავლობაში, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურთან კოორდინაციით, თავდაცვის ძალებთან ერთად, საგანგებო რეჟიმში აკონტროლებენ.
მუნიციპალიტეტებში ამ დროისთვის ვითარება დამაკმაყოფილებელია და კონტროლს სრულად ექვემდებარება.
ძირითად გზებზე განთავსებულია საკონტროლო გამშვები საგუშაგოები, ხოლო მეორეხარისხოვანი გზები მობილური ჯგუფების მიერ კონტროლდება.
პოლიციის თანამშრომლები საზოგადოებრივი უსაფრთხოების დასაცავად მუნიციპალიტეტების ქალაქებსა და სოფლებში ინტენსიურად პატრულირებენ.
გარდა ცოცხალი ძალისა, საკარანტინო პერიმეტრის მუდმივი მონიტორინგის პროცესში პოლიციის შესაბამისი დანაყოფების მიერ, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის დრონები გამოიყენება.

• Enforcement of strict quarantine restrictions continue in Marneuli and Bolnisi m...
The employees of the Ministry of Internal Affairs, in coordination with the State Security Service, along with the military forces continue to enforce strict quarantine restrictions in a round-the-clock regime in Marneuli and Bolnisi municipalities.
At this moment, situation in the mentioned locations is stable and fully under control.
Main roads are being controlled by the newly arranged police checkpoints, while mobile groups constantly monitor the secondary routes.
Police officers conduct intensive patrolling activities to ensure safe environment in villages and towns of municipalities.
In addition to the police forces, the quarantine perimeter is also being monitored by means of drones of the Emergency Situations Management Service, operated by respective police units.
Based on the decision of the government of Georgia, due to the high epidemiologic risks, strict quarantine regulations were imposed in Marneuli and Bolnisi municipalities within the frames of the state of emergency.