• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებისთვის ავტოსაგზაო შემთხვევების ეფექტია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებისთვის ავტოსაგზაო შემთხვევების ეფექტიანი გამოძიების საკითხებზე, INL-ის მხარდაჭერით, კასკადური ტრენინგები ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის, ამერიკის შეერთებული შტატების ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მხარდაჭერით, ავტოსაგზაო შემთხვევების ეფექტიანი გამოძიების საკითხებზე კასკადური ტრენინგები ჩატარდა.
სწავლების ფარგლებში გადამზადდნენ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტისა და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრის - „112“-ის თანამშრომლები.
კასკადურ ტრენინგებს უძღვებოდნენ ილინოისის შტატის პოლიციის ინსტრუქტორები.
ტრენინგის მონაწილეებმა განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: საგზაო შემთხვევების გამოძიება და დოკუმენტაციის წარმოება; დროის ეფექტურად გადანაწილება გამოძიების პროცესში; იმ საგზაო შემთხვევათა აღრიცხვა, რომლებსაც არ მოჰყოლია სხეულის მძიმე დაზიანება ან სიცოცხლის მოსპობა; კომუნიკაცია კერძო სადაზღვეო კომპანიებთან და სხვ.
სწავლების დახურვის ღონისძიებას, რომელიც ქუთაისში გაიმართა, დაესწრნენ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ხელმღვანელი - სარა რუპერტი.
სასწავლო კურსის დახურვის ცერემონიაზე, ტრენინგის მონაწილეებს შესაბამისი სერტიფიკატები გადაეცათ.
ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან უკვე მრავალი წელია თანამშრომლობს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების, კიბერდანაშაულის, ოჯახში ძალადობის, ტრეფიკინგის, ტაქტიკური მომზადების, არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენციის და სხვა მნიშვნელოვანი მიმართულებებით.

• The cascade training on Traffic Crash Investigation conducted for the representa...
The cascade training on Traffic Crash Investigation conducted for the representatives of the Ministry of Internal Affairs with the support of the US Embassy’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL)
The cascade training on Traffic Crash Investigation was conducted for the representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, with the support of the US Embassy’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).
As a result of the training employees of the Patrol Police Department, Forensic-Criminalistics Department and the LEPL Public Safety Command Center - "112" were trained.
The training was conducted by the instructors of the Illinois State Police.
The participants of the training course discussed important issues, such as: investigation of traffic accidents and production of documentation; efficient allocation of time during the investigation; registration of traffic accidents that did not result in serious injury or loss of life; communication with private insurance companies and etc.
The closing ceremony in Kutaisi was attended by the leadership of the Patrol Police Department and the Director of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL), Sarah Rupert.