• შინაგან საქმეთა სამინისტროში ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ახალი პროექტის გახ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ახალი პროექტის გახსნითი ღონისძიება გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ახალი პროექტის -„სასწავლო და ოპერატიული პარტნიორობა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ (TOPCOP)“ - გახსნითი ღონისძიება გაიმართა. შეხვედრას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, შსს-ს აკადემიისა და საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტების ხელმძღვანელი პირები, გენერალური პროკურატურის, ასევე, ევროკავშირის დელეგაციის წევრები, სამართალდამცველთა სწავლების ევროკავშირის სააგენტოსა (CEPOL) და ევროპის პოლიციის სამსახურის (EUROPOL) წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ონლაინ შეხვედრის მონაწილეებმა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით არსებულ პრიორიტეტულ მიმართულებებზე ისაუბრეს და პროექტის სამომავლო აქტივობები განსაზღვრეს.
აღნიშნული პროექტი შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით, 2020 წლიდან ხორციელდება და 2024 წლამდე გაგრძელდება. მისი მიზანია სტრატეგიული და ოპერატიული თანამშრომლობის გაძლიერება სამართალდამცავ უწყებებს, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს (სომხეთი, აზერბაიჯანი, ბელარუსი, საქართველო, მოლდოვა და უკრაინა), ევროკავშირის წევრ-სახელმწიფოებსა და ევროკავშირის შესაბამის სააგენტოებს შორის, ასევე, სამართალდამცავი უწყებების შესაძლებლობების და რეგიონული ქსელის გაძლიერება საერთაშორისო ორგანიზებულ დანაშაულთან საბრძოლველად.

• The opening ceremony of the new EU-funded project took place at the Ministry of ...
The opening ceremony of the new EU-funded project took place at the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The opening ceremony of the new EU-funded project "Training and Operational Partnership against Organized Crime (TOPCOP)" was held at the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The high level representatives of the International Relations, Central Criminal Police, the Information-Analytical Departments of the MIA, together with the representatives of the MIA Academy, Prosecutor's Office of Georgia, the EU Delegation, the European Law Enforcement Agency (CEPOL) and the European Police Office (EUROPOL) attended the meeting.
The participants of the online meeting discussed the priority directions in the fight against organized crime and identified the future activities of the project.
The project has been implemented in close cooperation with the International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs since 2020 and will continue until 2024. The project aims to strengthen strategic and operational partnership among law enforcement agencies, Eastern Partnership countries (Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine), EU Member States and relevant EU agencies, as well as to enhance the capacity of relevant law enforcement agencies and strengthen regional network to fight international organized crime.