• შინაგან საქმეთა სამინისტროში კონტეინერების კონტროლის პროგრამის მოქმედი მმართველი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში კონტეინერების კონტროლის პროგრამის მოქმედი მმართველი საბჭოს შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში გაერო-ს ნარკოტიკებისა და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ოფისისა (UNODC) და მსოფლიო საბაჟო ორგანიზაციის (WCO) ერთობლივი პროექტის - კონტეინერების კონტროლის პროგრამის ფარგლებში მოქმედი მმართველი საბჭოს შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას გაეროს ნარკოტიკებისა და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ოფისის (UNODC) შავი ზღვის რეგიონის კოორდინატორი - ნაიდა შამილოვა უძღვებოდა, რომელსაც შინაგან საქმეთა სამინისტროს, საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს და საბაჟო დეპარტამენტის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
მმართველი საბჭოს შეხვედრის მიზანს პროგრამის მიმდინარეობის, მიღწეული შედეგების და ამ ეტაპზე არსებული გამოწვევების განხილვა წარმოადგენდა.
აღსანიშნავია, რომ კონტეინერების კონტროლის პროგრამის ფარგლებში შექმნილია ერთობლივი დანაყოფი, რომელიც თანამედროვე ტექნოლოგიებისა და სპეციალური მეთოდიკის გამოყენებით სარისკო ქვეყნებიდან შემოსული კონტეინერების კონტროლს აწარმოებს ნარკოტიკების შემცველი ნივთიერებების, ცეცხლსასროლი იარაღის, მასობრივი განადგურების იარაღისა და ბირთვული მასალები მიკვლევა-ამოღების მიზნით. შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან ერთად პროექტის ბენეფიციარია ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახური და საბაჟო დეპარტამენტი.
გაეროს ნარკოტიკებისა და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ოფისისა (UNODC) და მსოფლიო საბაჟო ორგანიზაციის (WCO) ერთობლივი ინიციატივის ფარგლებში საქართველოში კონტეინერების კონტროლის პროგრამა 2012 წლიდან ხორციელდება.

• A meeting of the steering committee of the Container Control Programme (CCP) was...
A meeting of the steering committee of the Container Control Programme (CCP) was held at the Ministry of Internal Affairs
A meeting of the steering committee of the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) and the World Customs Organization (WCO) joint project - Container Control Programme (CCP) was held at the Ministry of Internal Affairs.
The meeting was chaired by Naida Chamilova- coordinator of the Black Sea and South Caucasus regions of the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) and was attended by representatives of the Ministry of Internal Affairs, the Ministry of Finance of Georgia and the Customs Department.
The objective of the meeting was to discuss the program's current state of affairs, achievements, and challenges.
It should be noted, that within the framework of the program, a joint unit has been established, which uses modern technologies and specialized methods to seize and track substances containing drugs, firearms, weapons of mass destruction, and nuclear materials arriving from countries with elevated risks. Along with the Ministry of Internal Affairs, the Revenue Service of the Ministry of Finance and the Customs Department are the beneficiaries of the project.
The „Container Control Programme (CCP)” in Georgia has been implemented since 2012 as part of a cooperative endeavor between the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) and the World Customs Organization (WCO).