• შინაგან საქმეთა სამინისტროში პერსონალური მონაცემების დაცვის თემაზე ტრენინგი ტარდ...
პერსონალური მონაცემების ინსპექტორის აპარატი შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის წარმომადგენლებისთვის პერსონალური მონაცემების დაცვის თემაზე სამდღიან ტრენინგს ატარებს. ტრენინგის მიზანია სამინისტროს სისტემაში მაღალკვალიფიციური ექსპერტების მომზადება, რომლებიც შემდეგ სამინისტროს სხვა სტრუქტურული ერთეულების საჯარო ინფორმაციაზე პასუხისმგებელ პირებს კონსულტაციას გაუწევენ და სწავლებებს ჩაუტარებენ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს და პერსონალური მონაცემების დაცვის ინსპექტორის აპარატის თანამშრომლობის ფარგლებში, სამინისტროს მოსამსახურეთა კვალიფიკაციის ასამაღლებელი სწავლებები პერსონალური მონაცემების მარეგულირებელი კანონმდებლობისა და პრაქტიკული ასპექტების განხილვით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განვითარების 2014 წლის სტრატეგიაში განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა სამინისტროს სისტემაში საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობისა და გამჭვირვალობის უზრუნველყოფას და ამ კუთხით ინოვაციური პროცედურების დამკვიდრებას, რაც პერსონალური მონაცემების დაცვასთან მჭიდრო კავშირშია.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო 2014 წლის სტრატეგიის გათვალისწინებით ახორციელებს სხვადასხვა ღონისძიებას, რომლებიც ახალ საფეხურზე აიყვანს სამინისტროს გამჭვირვალობას, ანგარიშვალდებულებას და უზრუნველყოფს შსს-ს მიერ პერსონალური მონაცემების სათანადო დაცვას.
მომავალში პერსონალური მონაცემების დაცვის თემაზე ტრენინგები სამინისტროს ყველა დეპარტამენტისა და სსიპ-ების წარმომადგენელთათვის ჩატარდება.

• Training on the topic of personal data protection is held at the Ministry
Apparatus for Protection of Personal Data is holding trainings for employees of MIA Administration on the topic of personal data protection. Aim of the training is to boost qualification of experts working in the Ministry, who will hold lectures for the employees of various police units responsible for public information and consult them on the mentioned topic. Within the frames of cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the apparatus for the Protection of Personal data trainings are held with discussions on the topic of law, regulating personal data protection and practical aspects.
In MIA strategy 2014 special emphasis is made on the availability of the public information and providing transparency as well as on implementing innovative procedures in this direction which is in close interaction to the protection of the personal data.
In accordance with MIA strategy 2014, Ministry of Internal Affairs is implementing various activities that will move the Ministry to another level of transparency and ensure proper protection of the personal information.
In the future it was agreed to hold seminal trainings for employees of various MIA Departments and LEPL Agencies.