• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დიდი ოდენობით ქურდობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ქურდობის ბრალდებით, უკრაინის მოქალაქე - 1989 წელს დაბადებული რ.პ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 17 აგვისტოს ბრალდებულმა, თბილისში, სხვადასხვა ქუჩაზე განთავსებულ კრიპტომატში ლამინირებული 100 ლარიანი კუპიურის გამოყენებით, საკუთარ კრიპტოვალუტის საფულეზე - ჯამში 30 900 ლარის ჩარიცხვა განახორციელა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ დანაშაულის ჩადენის დროს ბრალდებულს სპეციალური ნიღაბი და ხელთათმანები ეკეთა, რათა მისი იდენტიფიცირება ვერ მომხდარიყო.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად რ.პ. დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულებრივი გზით მოპოვებული კრიპტოვალუტა სრულად ამოიღო, ასევე, ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნიღაბი და ხელთათმანი.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქურდობის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested one person for theft of a large quanti...
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained a citizen of Ukraine - R.P. (DoB 1989) for theft in large quantities.
The investigation established that on August 17 of the current year, the accused person made a deposit of 30,900 GEL to his cryptocurrency wallet using a laminated 100 GEL note which he transacted in a crypto machine located on different streets in Tbilisi.
The investigation also established that during the commission of the crime, the accused person was wearing a special mask and gloves so that he could not be identified.
As a result of investigative actions conducted by law enforcement officers, R.P. H was arrested few hours after committing the crime. The police completely removed the cryptocurrency obtained by criminal methods, as well as mask and gloves as evidence.
The investigation into the fact of theft in large quantities is ongoing under Article 177, Part IV Sub-paragraph "B" of the Criminal Code of Georgia.