• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საერთაშორისო საქველმოქმედო მარათონში მიიღო მონაწილე...
3 მაისს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძემ, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს და შსს-ს დაცვის პოლიციის თანამშრომლებმა უკვე მეორედ მიიღეს მონაწილეობა პროექტ „დარბის ყველა, დარბის მთელი მსოფლიო, დარბის საქართველო!“-ს ფარგლებში, ზურგის ტვინის დაავადების მქონე პაციენტთა დასახმარებლად, მსოფლიოს მასშტაბით გამართულ საქველმოქმედო ღონისძიებაში, რომელიც ერთდროულად 5 კონტინეტზე, 35 ქვეყანაში ჩატარდა.
საქართველოში საერთაშორისო მარათონი კახეთში, ლოპოტას გადასახვევიდან კავკასიონის ქედის გაყოლებით გაიმართა.
საქველმოქმედო ღონისძიებიდან შემოსული ფული სრულად გადაერიცხება „Wings For Life“-ის კვლევის ფონდს. თანხა იმ სამეცნიერო კვლევებს მოხმარდება, რომელთა საშუალებითაც ზურგის ტვინის დაავადებების განკურნება შესაძლებელი გახდება.

On May 4 Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze and employees of Emergency Situations Management Agency and Security Police participated in marathon within the frames of “All Run, World Run, Georgia Run!” project which was held for patients suffering from spinal cord cancer. The event is being held for charity purposes all around the world simultaneously in 35 states located on 5 continents.
International marathon in Georgia was held in Kakheti region along the Caucasus Mountains in vicinities of Lopota driveway.
The raised money from the charity campaign will be transferred completely to the "Wings For Life" - research fund. The raised money will be spent on the medical researches by means of which it will be possible to cure diseases of the spinal cord.