შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით, 1987 წელს დაბადებული ფ.ა. ფონიჭალაში დააკავეს.
დანაშაული 8-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადოდ თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული უკანონოდ ეწეოდა ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციას და 2021 წლის 10 ივლისს, ფონიჭალაში, სწორედ მან გაასაღა "ტვ პირველის“ ოპერატორ ალექსანდრე ლაშქარავასა და მის თანმხლებ პირებზე ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი.
სამართალდამცველების მიერ საქმეზე არაერთი საგამოძიებო მოქმედება ჩატარდა: დაიკითხა ათეულობით მოწმე, ჩატარდა მათთან ამოცნობები, დათვალიერდა არაერთი ვიდეოჩანაწერი და მიღებულ იქნა შესაბამისი ექსპერტიზის დასკვნები. საქმეზე მოპოვებული მტკიცებულებების საფუძველზე, სამართალდამცაველებმა ბრალდებული 17 ივლისს, ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს.
პოლიციამ, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, სარეალიზაციოდ გამზადებული, ოთხ შეკვრად დაფასოებული, ხოლო საცხოვრებელი ბინიდან - სამ შეკვრად დაფასოებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი და მე-4 ნაწილებით.

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of complex operative-investigative activities, arrested F.A. (DoB 1987) in Ponichala for illegal purchase, keeping, and selling of drugs in especially large quantities.
The investigation established that the accused was selling drugs illegally, on the regular basis and he was the dealer from whom the cameraman of TV-Pirveli - Aleksandre Lashkarava, and his companions purchased “heroin” on July 10, 2021 in Ponichala.
Law enforcers conducted a number of investigative activities within the framework of the ongoing investigation, in particular - dozens of witnesses have been interrogated, procedures of identification were held, recorded video materials have also been viewed and studied and relevant forensic reports received.
Based on the evidence obtained in the course of the investigation, the law enforcers arrested F.A. on July 17 in Ponichala settlement.
During the personal search of the detainee, the law enforcers seized drugs in especially large quantities ready for realization, wrapped in four packages. As a result of the search activities held in the detainee’s place of residence, police additionally seized three packages of drug substances as evidence.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping, and selling of drugs, article 260, I and IV parts of the Criminal Code of Georgia.