• შს მინისტრის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციაში ქვემო ქართლის სამმართველ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას საქართველოს რეგიონებში მცხოვრები, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების დასახმარებლად.
აქციის ფარგლებში, შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები წალკაში, თეთრწყაროსა და დმანისში 30-მდე ოჯახს ესტუმრნენ. მათ დამდეგი ახალი წელი მიულოცეს და საჩუქრად სურსათი და პირადი მოხმარების ჰიგიენური საშუალებები გადასცეს.
საქველმოქმედო აქცია, რომლის მიზანია ზამთრის პერიოდში, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი ოჯახების მძიმე სოციალურ-ეკონომიკური პირობების გაუმჯობესება, მომავალშიც გაგრძელდება.

Ministry of Internal Affairs continues charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze which is aimed for extremely poor families residing in mountainous regions of the country.
Within the frames of the campaign officers of Kvemo Kartli Regional Main Division visited up to 30 families residing in Tsalka, Tetritskaro and Dmanisi. Officers congratulated families with the upcoming New Near and hygiene items.
The charity is aimed at providing extremely poor families of mountainous regions with food supplies.