• შს მინისტრის მოადგილე „BP-საქართველო“-ს ხელმძღვანელს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, პოლიციის გენერალ-მაიორი ვახტანგ გომელაური, შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი ზაზა ფანცულაია და ცენტრის სხვა წარმომადგენლები საქართველოში „ბრითიშ პეტროლიუმ“-ის (BP) ახალ გენერალურ მენეჯერ კრის შლიტერს და „BP-საქართველო“-ს უსაფრთხოების სამსახურის უფროს სანდრო ჩიტაძეს შეხვდნენ. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
შეხვედრის მონაწილე მხარეებმა მიმოიხილეს საქართველოს ტერიტორიაზე გამავალი ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის მილსადენის უსაფრთხოების საკითხები და ამ მიმართულებით ჩატარებული სამუშაოების განსაკუთრებული მნიშვნელობა აღნიშნეს. შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხო სამხრეთ კავკასიის გაზსადენის გაფართოების პროექტის („SCPX“) ფარგლებში გაზსადენის უსაფრთხოების უზრუნველყოფის თვალსაზრისით არსებულ ვითარებას.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის და „BP-საქართველო“-ს წარმომადგენლების შემადგენლობით ერთობლივი სამუშაო ჯგუფი შეიქმნება, რომელიც მუდმივ კოორდინაციას გაუწევს აღნიშნული პროექტის მიმდინარეობას.
შეხვედრის დასასრულს „BP-საქართველო“-ს ხელმძღვანელებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებს ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადეს.

• Deputy Minister of Internal Affairs met with newly appointed General Manager of ...
Deputy Minister of Internal Affairs Major General Vakhtang Gomelauri and director of the Strategic Pipelines Protection Department Zaza Pantsulaia along with other representatives of the MIA Special and Emergency Measures Center held an introductory meeting with the newly appointed general manager of BP Georgia Chris Schlueter and security manager Sandro Chitadze.
At the meeting sides discussed security issues related to Georgian segment of the Baku-Tbilisi-Ceyhan pipeline and outlined the significance of measures taken in terms of protection. At the meeting sides also reviewed security aspects of the South Caucasus Pipeline Expansion (SCPX) project.
Sides agreed to create a joint working group comprised of the representatives of the Strategic Pipelines Protection Department of the MIA Special and Emergency Measures Center and BP Georgia in order to ensure coordination related to the project implementation.
At the end of the meeting managers of BP Georgia expressed gratitude to the representatives of the Ministry of Internal Affairs for fruitful cooperation.